UOKiK – Cyfrowy Polsat może przejąć Netię

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat. Według interpretacji UOKiK transakcja nie spowoduje ograniczenia konkurencji. Cyfrowy Polsat ma 2 lata na sfinalizowanie przejęcia – po tym terminie wydana zgoda wygasa.

Porównaj oferty GSM

Cyfrowy Polsat może przejąć Netię

Cyfrowy Polsat wystąpił z wnioskiem o zgodę na przejęcie Netii 21 grudnia ubiegłego roku. Zarówno Netia, jak i interesujący się nią CP świadczy usługi płatnej telewizji, Internetu mobilnego oraz telefonii komórkowej. UOKiK przeprowadził dokładne badania rynku, m.in. udziały rynkowe obu operatorów. Wysłał ponadto ankiety do konkurentów Netii i Cyfrowego Polsatu, a także zapytał o opinię Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wyniki badań wykazały, że fuzja nie wpłynie na ograniczenie konkurencji.

Przykładowe oferty komórkowe Netii i z Grupy Cyfrowego Polsatu:

#DużoSię (taryfa Mobilny No Limit kom)

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
19,90
porównaj

PLUS. 60

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
12 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
50,00
porównaj

Jak mówi prezes UOKiK, Marek Niechciał:

Wyniki badania pokazały, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Na rynkach związanych z internetem i telefonią udziały Cyfrowego Polsatu wzrosną nieznacznie i nadal będzie musiał konkurować z innymi przedsiębiorcami. Podobnie jest w przypadku płatnej telewizji. Transakcja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na poszczególnych rynkach lokalnych.

Wydana zgoda na przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat wygaśnie, jeżeli transakcja nie zostanie przeprowadzona w terminie 2 lat od jej wydania.

Źródło: UOKiK.

UOKiK – Cyfrowy Polsat może przejąć Netię
5 (100%) 3 głosów

avatar
Wybrane oferty: