Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Torebka na telefon – czy warto? Smartfona możesz nosić stylowo!

Torebki na telefon

Zastanawiałeś się może, czy… torebka na telefon pasowałaby do Twojego smartfona? Moda ma to do siebie, że stara się odpowiadać na realne potrzeby konsumentów, dbając jednocześnie o to, aby estetycznie i stylowo wyglądać. Taką rolę mają spełniać torebki zastępujące etui na telefon, które stały się ostatnio wyjątkowo popularne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego akcesorium? Wyjaśniamy.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023.

Telefon-torebka – wprowadzenie

Torebka to cześć kobiecej garderoby, która obrosła tyloma stereotypami, że aż niezręczne je przytaczać, poza jednym, który wydaje się prawdziwy – że zmieści się w niej wszystko. Portfel, telefon, klucze, a nawet podstawowe przybory toaletowe, jak lusterko czy puder. Choć oczywiście tego ostatniego telefon nie zastąpi, to już smartfon z powodzeniem może być substytutem wielu innych przedmiotów.

vivo X90 Pro+ czerwony kolor

W zasadzie mając ze sobą to mobilne urządzenie, nie trzeba zabierać portfela z kartą płatniczą czy niektórymi dokumentami (mając odpowiednie aplikacje). Dlatego coraz popularniejsze stały się niewielkie torebeczki na telefon komórkowy. Są tak niewielkie, że mieszczą jedynie smartfona i ewentualnie mały klucz czy dowód osobisty.

Torebka na smartfona – co to jest?

Można powiedzieć przewrotnie, że torebka na smartfona to kreatywne rozwinięcie etui na telefon komórkowy. I rzeczywiście sama budowa jest bardzo podobna. To po prostu niewielkie etui, które zostało uzupełnione o dodatkowy pasek tak, aby można było powiesić je na ramieniu. Zazwyczaj jest ono również znacznie bardziej stylowe niż zwyczajne etui na telefon. Tutaj nie znajdziecie gwałtownego wzornictwa i dziwacznej stylizacji, jarmarcznych kolorów, bo ta forma ochrony smartfona przede wszystkim musi pasować do stroju, będzie przecież cały czas na wierzchu.

Najpopularniejsze torebki na telefon 2023 (etui):

Co istotne, torebka na komórkę (etui) to zaginione ogniwo między klasycznymi torebkami a właśnie etui na telefon komórkowy. Dlatego też często można spotkać ich różne wariacje. Czyli zarówno bardzie stylowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, jak i te wykonane ze sztucznych tworzyw, jak guma czy plastik, ale posiadające uchwyty i pasek. Oznacza to przede wszystkim, że wybór takiego akcesorium nie jest wcale tak oczywisty i pierwsze skrzypce powinny grać osobiste preferencje.

Torebka na smartfona – na co zwrócić uwagę?

Wybierając torebkę na telefon, na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co liczy się przede wszystkim – wygląd czy bezpieczeństwo telefonu. Bo choć jedno nie wyklucza drugiego, to z całą pewnością inny typ akcesorium będzie odpowiedni dla osób, które chcą bezkompromisowej ochrony smartfona, a inny dla tych, którzy szukają ładnego, choć praktycznego dodatku. Ci pierwsi powinny zwrócić uwagę na etui z opcją przypięcia jej do paska.

OPPO F21 Pro premiera

Osoby, które jednak stawiają na stylowy dodatek mają ogromny wybór. Torebki na telefon to już bowiem nie tylko domena firm produkujących akcesoria do telefonów, ale również wielkich firm odzieżowych. Producent producentowi nierówny! Przy wyborze torebki na telefon/ochronnego etui należy jednak zwróć uwagę na kilka czynników.

Torebka na smartfona – rozmiar

Przede wszystkim przed zakupem należy sprawdzić rozmiar takiej torebeczki. Choć nie ma to aż takiego znaczenia, jak w przypadku case’ów czy etui na telefon komórkowy, które dokładnie przylegają do telefonu, tak nie należy tego całkiem bagatelizować. Może się bowiem okazać, że takie etui na telefon jest za małe na konkretny model telefonu lub… za duże. Warto uważać na oba te czynniki, bo smartfon w za dużej torebce może się po niej cały czas przemieszczać, co nie jest dla niego najodpowiedniejsze.

Torebeczka na telefon – materiały, z jakich jest wykonana

Wybierając torebkę na telefon/etui na telefon najważniejszy oczywiści jest wygląd, ale warto też zwrócić uwagę, że takie akcesorium powinno również chronić każdy model smartfona. Warto więc upewnić się, czy wybrany przez nas przedmiot jest wykonany z wytrzymałego materiału oraz to, czym wyściełany jest w środku. Powinien mieć miękki materiał, który zamortyzuje ewentualne wypadki, takie jak upadek, uderzenie w twardy przedmiot.

Zanim zdecydujesz się kupić torebkę na telefon sprawdź również czy nie ma on zbyt wielu ostrych lub twardych elementów, na przykład zapięć, zatrzasków czy ozdób. Źle ustawione zapięcie może powodować rysowanie wyświetlacza telefonu lub nawet obicie go.

Torebeczki/etui na telefon mogą mieć różną konstrukcję. Od zamykanych na guzik, zasuwanych na zamek, zdarzają się również te całkiem otwarte, z których łatwo wysunąć smartfona. To rozwiązanie zapewnia szybki dostęp do urządzenia, ale nie jest najbezpieczniejsze, jeśli szybko się przemieszczamy – telefon może się bowiem wysunąć.

Jeśli podobają Ci się torebki, które zamykane są na guzik zwróć szczególną uwagę na to, czy jeśli będziesz go naciskał, to nacisk na wyświetlacz telefonu nie będzie za duży. Możesz bowiem doprowadzić do odkształcenia wyświetlacza lub nawet jego pęknięcia.

Torebka na telefon – gdzie kupić i ile kosztuje?

Torebki/etui na telefon mają w swojej ofercie prawie wszystkie duże sklepów odzieżowych. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych za marki naprawdę luksusowe. Należy jednak pamiętać, że przed zakupem warto obejrzeć taką torebkę, a przede wszystkim sprawdzić jej jakość i wytrzymałość.

Spraw, aby Twoje etui na telefon nie było nudne! Wprowadź zmiany do swojej stylizacji!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów