Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Telefon z dobrym aparatem do 1000 złotych

grafika przedstawiająca smartfona Motorola Moto G73 5G

Postawiliśmy sobie za cel znalezienie smartfona z dobrym aparatem w cenie do 1000 zł. Czy nam się to udało? Czy w ogóle jest możliwe znalezienie telefonu z dobrym aparatem w tej cenie? Czy w tym budżecie można znaleźć telefon, który daje jakieś możliwości fotograficzne? Oczywiście w tym budżecie nieuniknione są kompromisy i to dość znaczne. Spójrz na nasz ranking smartfonów, a wierzymy, że znajdziesz coś dla siebie.

Telefon z dobrym aparatem do 1000 – na co zwracać uwagę?

Nawet przy tak ograniczonym budżecie, jest szansa, że znajdziesz telefon z przyzwoitymi możliwościami fotograficznymi. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na podstawowy aparat. W tym wypadku, producent może pozwolić sobie zazwyczaj na przyzwoite komponenty dotyczące tylko podstawowego aparatu. Pozostałe „oczka” zazwyczaj są po prostu dodatkiem.

W takim wypadku idealnie by było, jeśli znalazła by się tutaj optyczna stabilizacja obrazu. Warto także zwrócić uwagę na odpowiednią rozdzielczość matrycy. Jeżeli te dwa elementy zostaną spełnione, możesz liczyć na to, że nawet w tym budżecie uda Ci się znaleźć smartfon z dobrym aparatem.

Jaki zatem telefon wybrać? Poniżej przedstawiamy ranking telefonów TOP 5 na 2024 rok, które pomimo niewielkiego budżetu, są w stanie zrobić całkiem dobre zdjęcia.

Motorola Moto G73 5G

grafika przedstawiająca smartfona Motorola Moto G73

To bardzo ciekawy smartfon Motorola Moto w cenie do 1000 z dobrym aparatem. Do dyspozycji użytkownika jest tutaj główny obiektyw o rozdzielczości 50 Mpix. Posiada całkiem jasny obiektyw o przysłonie f/1.8. W tym przedziale cenowym jest to bardzo dobra specyfikacja.

Oprócz tego, do dyspozycji użytkownika jest jeszcze drugi aparat z matrycą 8 Mpix i jasnością f/2.2. Dedykowany jest on do zdjęć ultraszerokokątnych ale również do fotografii makro. Takie rozwiązanie jest lepsze od upchanego na siłę „oczka” z matrycą 2 Mpix. Całość uzupełnia aparat przedni z matrycą 16 Mpix i przysłoną f/2.4.

 • aparat główny 50 Mpix, f/1.8,
 • aparat ultraszerokokątny/makro 8 Mpix 118˚, f/2.2,
 • aparat do selfie 16 Mpix, f/2.4 mm.

Specyfikacja nie odbiega tutaj od tego co możemy spotkać w innych smartfonach tej klasy. Zastosowano tutaj ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 930. Dobrze prezentują się także elementy dotyczące pamięci. Otrzymujesz tutaj 8 GB pamięci RAM i aż 256 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon oferuje ekran o przekątnej 6,50 cala. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Możesz tutaj również liczyć na całkiem pojemną baterię. Wbudowane ogniwo ma tutaj 5000 mAh i umożliwia ładowanie przewodowe o mocy 30 W.

Smartfon Motorola Moto G73 to jeden z ciekawszych modeli fotograficznych jako telefon do 1000 zł. Może nie jest to poziom znany z podserii Motorola Edge, ale mamy w końcu do czynienia z dość budżetową konstrukcją, choć jak dobrze poszukasz to w podobnej cenie znajdziesz też np. model Motorola Edge 30 Neo.

Xiaomi Redmi Note 13 4G

zdjęcie przedstawiające telefon Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G

A oto kolejny telefon z dobrym aparatem do 1000 – (Xiaomi) Redmi Note 13 4G. To tani telefon, który ma kilka ciekawych elementów, w tym dobry aparat. Główne skrzypce odgrywa tutaj aparat główny z matrycą 108 Mpix. Co istotne, posiada on optyczną stabilizację obrazu. Jego przesłona to f/1.75, a więc całkiem jasna. Przydaje się to zarówno w zdjęciach dziennych, ale z mniejszą ilością światła, jak i w zdjęciach nocnych.

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi Redmi Note 13 4G
PORÓWNAJ OFERTY

Otrzymujesz tutaj jeszcze kolejne aparaty fotograficzne. Po pierwsze aparat ultraszerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix i przysłoną f/2.2. Jest tutaj również dodatkowe „oczko” dedykowane zdjęciom maro o matrycy 2 Mpix i przysłonie f/2.4. Całość uzupełnia przedni aparat o jasności f/2.4.

 • aparat główny 108 Mpix, f/1.75, OIS
 • aparat ultraszerokokątny 8 Mpix 119˚, f/2.2,
 • aparat makro 2 Mpix, f/2.4,
 • aparat do selfie 16 Mpix, f/2.4 mm.

Ciekawie również prezentuje się specyfikacja techniczna tego modelu. Sercem telefonu jest znany i lubiany ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 685. W naszym budżecie dostaniesz wariant z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jednak nieco przekraczając budżet możesz również złapać wariant 8/256 GB. Telefon otrzymał ekran wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,67 cala. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania na maksymalnym poziomie 120 Hz. Na pokładzie znalazła się również pojemna bateria 5000 mAh. Można ją ładować z mocą 33 W.

Smartfon Xiaomi Redmi Note 13 4G to nie tylko dobry smartfon do fotografii, ale także ciekawy model pod względem specyfikacji. Dla wielu będzie to najlepszy telefon w swojej cenie i to mimo braku łączności 5G. Warto!

Huawei Nova 10 SE

grafika przedstawiająca smartfona Huawei Nova 10 SE

To dość nieoczywisty wybór w dzisiejszych czasach. Szczególnie od czasu bana od USA na telefony Huawei i wynikające z tego problemy. Niemniej jednak urządzenia tego producenta zawsze były dobrym wyborem jeśli chodzi o smartfona z dobrym aparatem. Na pokładzie znalazł się tutaj potrójny aparat fotograficzny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 108 Mpix o przysłonie f/1.9.

SPRAWDŹ oferty z Huawei Nova 10 SE
PORÓWNAJ OFERTY

Oprócz tego do dyspozycji dostajesz także aparat ultraszerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix i przysłonie f/2.2. Całość uzupełnia dodatkowa matryca 2 Mpix dedykowana zdjęciom makro. Od frontu znajduje się przedni aparat o rozdzielczości 16 Mpix i jasności f/2.2.

 • aparat główny 108 Mpix, f/1.9,
 • aparat ultraszerokokątny 8 Mpix 112˚, f/2.2,
 • aparat makro 2 Mpix, f/2.4,
 • aparat do selfie 16 Mpix, f/2.2 mm.

Za wydajność odpowiada tutaj procesor Snapdragon 680 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Znajdziesz tutaj dobry ekran wykonany w technologii OLED o przekątnej 6,67 cala. Obsługuje on zarówno rozdzielczość Full HD+, jak i częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz, co jest idealnym rozwiązaniem w kwestii kultury pracy i oszczędności baterii. A ogniwo tutaj zastosowane posiada pojemność 4500 mAh. Czyli nieco mniej niż standard ale w zamian obsługuje ona szybkie ładowanie o mocy aż 66 W. Taką wartość nieczęsto oferuje smartfon do 1000 zł.

Huawei Nova 10 SE to dobry telefon, który oprócz dobrego aparatu wyróżnia się także ciekawym wyglądem.

Samsung Galaxy A25

zdjęcie telefonu Samsung Galaxy A25 5G

Samsung to dziś jedna z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych marek w świecie telefonów komórkowych. Bez niego nasz ranking smartfonów z dobrym aparatem do 1000 zł byłby zwyczajnie nierzetelny. Proponujemy ten model, który jeśli dobrze poszukasz lub trafisz na promocję, jesteś w stanie znaleźć za kwotę poniżej 1000 zł. To dobry telefon posiadający potrójny aparat fotograficzny z główną jednostką o rozdzielczości 50 Mpix i przysłonie f/1.8. Co istotne nie zabrakło tutaj optycznej stabilizacji obrazu.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy A25
PORÓWNAJ OFERTY

Do dyspozycji użytkownika, niemal standardowo w tym przedziale cenowym, znajduje się tutaj aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix i przysłonie f/2.2. Oprócz tego znalazło się miejsce także dla „oczka” dedykowanego zdjęciom makro o rozdzielczości 2 Mpix. Zestaw aparatów uzupełnia aparat przedni o matrycy 13 Mpix i przysłonie f/2.2.

 • aparat główny 50 Mpix, f/1.8, OIS,
 • aparat ultraszerokokątny 8 Mpix 120˚, f/2.2,
 • aparat makro 2 Mpix, f/2.4,
 • aparat do selfie 13 Mpix, f/2.2 mm.

To tani smartfon, zwłaszcza jak na Samsunga. Jest wyposażony w autorski procesor Exynos 1280 wsparty 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Na pokładzie znajduje się także dobry ekran dotykowy wykonany w technologii AMOLED obsługujący rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Nie zabrakło tutaj także obsługi chociażby sieci 5G. Ten tani telefon z dobrym aparatem do 1000 wyposażono w pojemną baterię 5000 mAh, która w tej konfiguracji zapewnia długie czasy pracy na jednym ładowaniu.

Smartfon Samsung Galaxy A25 może być świetnym rozwiązaniem jako dobry telefon do fotografii w ograniczonym budżecie.

OPPO A78 4G

grafika przedstawająca smartfona OPPO A78 4G

Czas na kolejny dobry telefon dla mniej wymagających użytkowników. Tym razem jest to model, który polecałem swojej rodzinie i znajomym, którzy potrzebowali dobrego, ale taniego smartfona. Aparat fotograficzny jest tutaj również całkiem dobry. Znalazła się tutaj matryca o rozdzielczości 50 Mpix i przysłonie f/1.8. Jak widać, jest to dość jasny obiektyw.

SPRAWDŹ oferty z OPPO A78
PORÓWNAJ OFERTY

Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest jeszcze dodatkowe „oczko” o rozdzielczości 2 Mpix o przysłonie f/2.4 do pomiaru głębi ostrości. Na froncie zastosowano aparat dedykowany zdjęciom selfie o matrycy 8 Mpix i przysłonie f/2.0. Jak na aparat do robienia selfie posiada całkiem jasny obiektyw.

 • aparat główny 50 Mpix, f/1.8,
 • aparat do głębi ostrości 2 Mpix, f/2.4,
 • aparat do selfie 8 Mpix, f/2.0.

Model ten nie służy tylko do robienia zdjęć. Może pochwalić się niezłym procesorem Snapdragon 680. Otrzymujesz tutaj także 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Znalazł się tutaj ekran AMOLED o przekątnej 6,43 cala. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz. Czytnik linii papilarnych także ma tutaj swoje miejsce. Dobrą robotę robię głośniki stereo, które niekoniecznie często oferuje telefon do 1000 zł. Znalazła się tutaj także pojemna bateria 5000 mAh. Obsługuje ona autorskie szybkie ładowanie o mocy 67 W. Dzięki temu, twój smartfon nie wymaga długiej konieczności ładowania telefonu.

OPPO A78 4G to dobry telefon robienia zdjęć i do codziennego użytku.

Telefon z dobrym aparatem do 1000 zł – rodzaje aparatów

Telefony do 1000 zł inaczej niż flagowe modele smartfonów, oparte są na wielu kompromisach. Kupując telefon z tego przedziału cenowego nie oznacza to, że nie znajdziesz tutaj dobrego telefonu fotograficznego. W naszym rankingu znalazło się kilka modeli, które oferują potrójny aparat główny. Nie zabrakło także przykładów z podwójną jednostką jak chociażby Motorola G73 5G. Posiada ona natomiast dobry jak na tą półkę cenową aparat główny. Podobnie zresztą wygląda sprawa z OPPO A78 4G.

Na co zwrócić zatem uwagę w przypadku telefonów z dobrym aparatem do 1000 zł? Jakie są cechy dobrego aparatu? Jakie obiektywy powinien mieć najlepszy telefon w tej klasie?

Obiektyw szerokokątny

W przypadku telefonów do 1000 zł masz do czynienia z różnymi obiektywami w różnych konfiguracjach. Na szczęście w przypadku podstawowego obiektywu jest szansa na znalezienie dobrej matrycy o rozdzielczości 50 Mpix lub nawet 108 Mpix jak w przypadku Huawei Nova 10 SE. Idealnie jest, jeśli znajdzie się tutaj także optyczna stabilizacja obrazu. Niewiele jest takich tanich telefonów, ale jak pokazuje nasz ranking nie jest to misja niemożliwa.

W przypadku ograniczonego budżetu, nawet aparat ultraszerokokątny nie jest taki oczywisty. W naszym zestawieniu takie „oczko” pojawia się chociażby w telefonie Samsung Galaxy A25. Niektórzy producenci wolą jednak zainwestować w lepsze parametry głównego obiektywu lub w inne elementy specyfikacji technicznej. Jeżeli już się on pojawi, to zazwyczaj będzie to matryca o rozdzielczości 8 Mpix i z kątem widzenia do 120 stopni.

Teleobiektyw

Teleobiektyw w niektórych smartfonach pozwala nawet wielokrotne, nawet kilkudziesięciokrotne przybliżenie hybrydowe. Najczęściej jednak posiadają je modele flagowe i ze zdecydowanie wyższej półki niż omawiany tutaj ranking telefonów do 1000.

Polecane smartfony do 1000 zł niestety nie posiadają teleobiektywu. Nie oznacza to, że nie ma na to rozwiązania. W przypadku niektórych smartfonów dostępny jest cyfrowy zoom. Polega on na odpowiednim kadrowaniu wycinka zdjęcia z głównej matrycy. Jeżeli nie przesadzisz z dużym zbliżeniem to masz szansę na całkiem niezłe zdjęcia z przybliżenia. Oczywiście nie będzie to jakościowo zdjęcie zbliżone do prawdziwego teleobiektywu, ale jednak jest to jakieś rozwiązanie i w niektórych przypadkach funkcjonuje całkiem dobrze.

Obiektyw makro

Niestety w pogoni za liczbą „oczek” najczęściej obiektyw makro jest traktowany bardzo po macoszemu. W telefonie do 1000 zł nie masz co liczyć na sensowny aparat makro. Jeżeli on już tutaj występuje, to jest to bardzo standardowa matryca o rozdzielczości 2 Mpix. Do tego typu fotografii jest to po prostu za mało. Już lepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z tego typu obiektywu i zaoszczędzone środku zainwestowanie w lepszy aparat główny – przykładowo wyposażanie go w optyczną stabilizację obrazu lub jaśniejszy obiektyw.

Czujnik głębi

Z bardzo podobną sytuacją masz do czynienia w przypadku obiektywów do pomiaru głębi ostrości. Najczęściej jest to dodatkowy obiektyw, który nic nie wnosi do całości. Tym bardziej, że nierzadko lepsze rezultaty otrzymasz poprzez tryb portretowy i programową modyfikację zdjęcia.

W naszym zestawieniu jeden smartfon posiada tego typu obiektyw – jest to OPPO A78 4G. Tutaj ten obiektyw znalazł się jako dodatek i pewna alternatywa dla makro. Czy coś daje? Raczej nie. Ale tak sobie producent wymyślił. Na szczęście model ten posiada mocne argumenty w innych sferach specyfikacji i właśnie dlatego to świetny telefon w tym budżecie.

Obiektyw do selfie

Najlepsze smartfony do fotografii do 1000 zł oferują kamerkę do selfie o maksymalnej rozdzielczości 16 Mpix. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę na jasność obiektywu. Nasz ranking smartfonów oferuje smartfony z obiektywem do selfie o jasnościach od f/2.4-f/2.0. Jeżeli zależy Ci na fajnych selfiakach, warto abyś zwrócił uwagę na ten parametr.

Ranking najlepszych smartfonów foto do 1000 zł - podsumowanie

Przy zakupie telefony z dobrym aparatem do 1000 zł zwróć uwagę na główny aparat. W smartfonie do omawianej tutaj kwoty to właśnie nim przede wszystkim będziesz robił zdjęcia. Chyba, że istotny jest dla Ciebie przedni aparat, ale o tym przed chwilą pisaliśmy. Pod lupę bierzemy w końcu tanie smartfony.

Jeżeli znajdziesz tutaj telefon z optyczną stabilizacją obrazu to świetnie. Ważne jest, aby obiektyw był odpowiedniej rozdzielczości. Tutaj niestety nie ma co liczyć na duże fizycznie matryce.

Telefon z podstawowej półki cenowej powinien już charakteryzować odpowiednią specyfikacją. Warto wrócić uwagę na to, aby był to procesor znanego producenta. Oczywiście priorytetem są tutaj możliwości fotograficzne, niemniej jednak co Ci po nich, jeśli telefon będzie źle działał. Zwróć także uwagę na ilość pamięci RAM i ilość dostępnej pamięci wewnętrznej. Jeśli będziesz robił dużo zdjęć - musisz je gdzieś zapisać. Chyba, że korzystasz z chmury. W wielu przypadkach możesz też liczyć m.in. na Dual SIM, jacka 3,5 mm, a nawet 5G.

Jeżeli chcesz wydać na dobry smartfon maksymalnie 1000 zł, to wyżej wymienione smartfony z dobrym aparatem z pewnością spełnią Twoje wymagania!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Do czołówki fotograficznych smartfonów w cenie do 1000 złotych należą m.in. Motorola Moto G73 5G, Samsung Galaxy A25 5G, Huawei Nova 10 SE, (Xiaomi) Redmi Note 13 4G czy OPPO A78 4G.
Spotkasz się zapewne z modelami o wielu (najczęściej trzech) obiektywach z tyłu, ale może okazać się, że tylko główny aparat będzie dawał zadowalające rezultaty. Powinien mieć on sporą matrycę około 50 Mpix, jasną przysłonę i dobry software. Dodatkowe obiektywy w tej cenie to najczęściej kamery makro i czujniki głębi z matrycami 2-5 Mpix.
Dostaniesz tu nie tylko ośmiordzeniowe procesory, ale i sporo pamięci, bo minimum 6/128 GB i ładne ekrany w jakości Full HD+. Często są to panele typu OLED/AMOLED, a wbudowane baterie mają najczęściej około 5000 mAh pojemności. Coraz częściej pojawiają się w przedziale cenowym do 1000 złotych smartfony 5G!
star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: