Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

#Green Magenta T-Mobile w trosce o chronione gatunki

#Green Magenta T-Mobile eko

Kolejna akcja #Green Magenta, tym razem dotycząca chronionych gatunków. T-Mobile Polska założył – wraz z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie i Komitetem Ochrony Orłów – „magentowe obrączki” bielikom gniazdujących na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. To kolejna proekologiczna inicjatywa ze strony T-Mobile.

  • T-Mobile Polska dba o środowisko naturalne
  • tym razem wspomaga monitoring orłów bielików
  • to kolejna proekologiczna akcja operatora

#Green Magenta T-Mobile

Jak można wyczytać na oficjalnym blogu operatora komórkowego T-Mobile Polska:

Magentowa sieć wspiera inicjatywy monitorowania populacji rozmaitych gatunków już od 2011 roku. Wtedy to obserwacją zostały objęte żubry, natomiast 8 lat później, w 2019 roku, loggery otrzymały także ośrodki badające rysie. Rozwiązanie działające w oparciu o urządzenia firmy inVentia przesyła badaczom dane dzięki łączności T-Mobile.

Mówi Krystian Witkowski, Top Account Manager z T-Mobile Polska:

W T-Mobile wiemy, że technologia może służyć środowisku naturalnemu, a troska o otaczający nas świat jest wpisana w DNA naszej organizacji. Jest to już kolejna współpraca, która pokazuje wspaniałe zastosowanie naszych rozwiązań w stylu #greenmagenta. Niezmiernie cieszymy się, że możemy wspierać działania badaczy, którzy swoim zaangażowaniem pomagają chronionym gatunkom zamieszkującym Polskę.

W dalszej części informacji prasowej T-Mobile czytamy:

Wspólnie z CEPL w Rogowie projekt zakłada wykorzystanie loggerów GPS do badania życia ptaków chronionych, w tym orłów bielików, bocianów czarnych oraz puchaczy. Te pierwsze ptaki osiedliły się w lasach SGGW, gdzie mają dwa gniazda. Trasy lotów młodych przedstawicieli gatunku można śledzić online, a zebrane dane dotyczące ich migracji posłużą w badaniach naukowych. Dzięki temu sukcesywnie rośnie baza wiedzy o życiu i zachowaniach ptaków.

Mówi Dariusz Anderwald, kierownik CEPL i prezes KOO:

Nowoczesne technologie zbierania i przesyłu danych wspierają naukę i pomagają przekraczać kolejne granice poznawcze. Zwłaszcza loggery gps-gsm umożliwiają śledzenie pozycji orłów i bocianów czarnych w interwale nawet co kilka minut. To olbrzymia szansa, by naprawdę bardzo dokładnie poznać zwyczaje tych rzadkich ptaków, ich miejsca koczowań lub trasy migracji i związane z tym zagrożenia. Zaskakujące są na przykład informacje o bielikach latających czasami regularnie po pokarm nawet 20 kilometrów od gniazda lub bocianach czarnych pokonujących podczas afrykańskiej podróży po 300-400, a czasami nawet ponad 500 kilometrów dziennie! Lokalizacja wskazanych przez bieliki żerowisk w Polsce lub miejsc postojowych bocianów w Europie i Afryce, pozwoli nam w konsekwencji lepiej chronić te gatunki w skali globalnej.

T-Mobile Polska i SGGW stawiają na współpracę nauki i technologii.

Projekt obejmujący monitoring orłów bielików to nie pierwsza inicjatywa T-Mobile i SGGW, w której technologia i nauka ściśle ze sobą współpracują. W obrębie uczelni powstaje inteligentna strefa badań, wprowadzająca w życie ideę „precyzyjnego rolnictwa”. Dzięki rozwiązaniom IoT możliwe jest zdalne zarządzanie uprawami i monitoring parametrów środowiskowych. Najnowsza inicjatywa stanowi zaś przy tym element działania zgodnie z założeniami #greenmagenta, w które wpisuje się zaangażowanie T-Mobile w działania dla ochrony środowiska oraz kluczowa dla tożsamości magentowego operatora troska o naszą planetę.

Osobiście jestem wielkim miłośnikiem natury i przyrody, zatem wielkie brawa dla T-Mobile Polska i wszystkich zdających o środowisko naturalne i ginące gatunki!

Zobacz również: Oddaj stary telefon w T-Mobile i odbierz eko gadżet

Źródło: T-Mobile Polska.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.