Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

III kwartał 2018 – dominacja Apple’a i Samsunga w segmencie premium

Apple i Samsung zdecydowanie zdominował światowy rynek telefonów w segmencie premium w III kwartale 2018. Jednocześnie głównie dzięki amerykańskiemu i koreańskiemu producentowi nastąpił globalny wzrost sprzedaży drogich telefonów.

Dane za III kwartał 2018

Jak podaje Counterpoint Research, w III kwartale 2018 roku sprzedaż smartfonów o wartości przewyższającej 400 dolarów (ok. 1500 zł) stanowiła 22% rynku światowego. Oznacza to wzrost o aż 19% w stosunku do roku poprzedniego. Prawie połowę telefonów w tym przedziale cenowym stanowiły modele iPhone’a od amerykańskiego Apple’a. Kolejne miejsca na podium zajęły telefony Samsunga (22%) oraz Huawei (12%). Dla chińskiego producenta oznacza to historyczne przekroczenie progu 10% w tym segmencie.


Przykładowa oferta z iPhonem X 64 GB:


Poniżej prezentujemy dokładniejsze dane z podziałem na progi cenowe.

400-600 dolarów (ok. 1500-2300 zł):

  • Samsung – 25%
  • Apple – 21%
  • Huawei – 17%

Co ciekawe, kolejne miejsce zajęły Vivo i Oppo, głównie ze względu na swoją popularność w Chinach. Dopiero szóste miejsce zajęło Xiaomi z udziałem na rynku w wysokości 6%. Jedną z najszybciej rozwijających się marek, które celują w ten segment, jest OnePlus, szczególnie popularny w Indiach, Chinach i Wielkiej Brytanii.

600-800 dolarów (ok. 2300-3000 zł):

Kolejny segment został zdominowany przez Apple’a i Samsunga, które zajęły łącznie aż 82% światowego rynku.

W przypadku zdecydowanie najdroższych telefonów popularność zachował tylko amerykański producent. Jego modele, iPhone X, XS oraz XS Max stanowiły aż 79% sprzedanych smartfonów z przedziału powyżej 3000 zł w III kwartale 2018 roku.

Źródło: phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów