Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sony Xperia 10 V z prawdopodobną specyfikacją. Niewielkie ulepszenia

Sony Xperia 10 IV

Sony Xperia 10 V właśnie pojawiła się na horyzoncie ze swoją prawdopodobną specyfikacją. Smartfon, jak to w przypadku japońskiego koncernu bywa, jest ewolucją w stosunku do poprzedniej generacji i nie ma co spodziewać się jakiś radykalnych zmian. Na szczęście one są, choćby patrząc na kwestię procesora. Ale to nie wszystkie zmiany jakie będziemy mogli tutaj znaleźć.

  • Sony Xperia 10 V z nowym Snapdragonem
  • nie zabraknie szybkiego ładowania
  • premiery można spodziewać się na początku przyszłego roku

Sony Xperia 10 V

Sony Xperia 10 V będzie miał przede wszystkim ulepszony wyświetlacz i procesor nowej generacji. Ale to nie wszystkie zmiany jakie w nim będzie można zauważyć. Na razie nie wiadomo również kiedy zadebiutuje ale zapewne podobnie jak poprzednia generacja, która swoją premierę miała w pierwszym kwartale 2022 roku.

Na pokładzie smartfona najprawdopodobniej zobaczymy nową serię procesorów przeznaczonych dla średniej półki. Mowa tutaj o Snapdragonie 6 Gen 1, który jest oparty na procesie technologicznym 4 nm. W smartfonie będzie również zastosowana szybsza pamięć RAM wykonana w technologii LPDDR5. Prawdopodobnie będzie to kość 6 GB i 128 GB przestrzeni dyskowej. Wydaje się, że smartfon będzie także obsługiwał sieci 5G.

Jeżeli chodzi o ekran, to w Sony powinniśmy zobaczyć panel o przekątnej 6,1 cala wykonany w technologii OLED. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Na razie nie wiadomo, czy producent zdecyduje się w końcu zastosować wyższą częstotliwość odświeżania. Miejmy nadzieję, że tak. Natomiast współczynnik proporcji ekranu wyniesie tutaj 21 na 9 i jest to charakterystyczny element smartfonów Sony.

Na ten moment nie wiadomo, czy Sony Xperia 10 V zaoferuje jakieś zmiany w konfiguracji aparatu. W poprzedniej generacji można było znaleźć aparat główny wyposażony w matrycę 12 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji był aparat ultraszerokokątny 8 Mpix. Całość uzupełnia teleobiektyw również z matrycą 8 Mpix.

Pewnemu ulepszeniu ma także ulec bateria. Będzie ona miała pojemność 5150 mAh i da się ja naładować z prędkością 30 W. Nie zabraknie zapewne minimum Androida 12 i autorskiej, acz nie zmienionej od lat, nakładki od Sony.

Na ten moment nieznana jest dokładna data premiery smartfona ani tym bardziej jego cena. Prawdopodobnie będzie ona miała miejsce na początku roku, choć chodzą także słuchy o drugim kwartale 2023 roku. Smartfon zapewne zawędruje także do naszego kraju.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Sony na listopad 2022.

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.