Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sony Xperia 1 VI na horyzoncie. Co wiadomo?

avatar
Grafika przedstawiająca prawdopodobny wygląd smartfon Sony Xperia 1 VI w czarnej wersji kolorystycznej

Od pewnego czasu wiadomo, że Sony szykuje się do sporządzenia na rynek kolejnych generacji swoich smartfonów. Tym razem częściowo wyciekły dane dotyczące specyfikacji Sony Xperia 1 VI. Znane są również warianty pamięciowe oraz prawdopodobna specyfikacja aparatu głównego.

  • Sony Xperia 1 VI będzie miała potrójny aparat o tej samej rozdzielczości
  • prawdopodobnie będzie pracował pod kontrolą topowego Snapdragona
  • data premiery na razie jest jeszcze nieznana

Sony Xperia 1 VI

Na razie nie wiadomo jaki procesor pojawi się na pokładzie Sony Xperia 1 VI. Można jednak spodziewać się z dużą dozą prawdopodobieństwa, że będzie to Snapdragon 8 Gen 3. Wedle najnowszych informacji do dyspozycji użytkownika będą dwie wersje pamięciowe – z 12 i z 16 GB pamięci RAM. Można spodziewać się co najmniej 256 GB przestrzeni dyskowej. Nie zabraknie także obsługi sieci 5G.

Na pokładzie znajdzie się ekran wykonany w technologii OLED. Prawdopodobnie będzie to płaski wyświetlacz obsługujący rozdzielczość co najmniej Full HD i częstotliwość odświeżania na poziomie minimum 120 Hz. Będzie posiadał także czytnik linii papilarnych zaimplementowany pod ekranem. 

W kwestii aparatów wiadomo, że Sony Xperia 1 VI będzie miała potrójny aparat główny. Wszystkie jednostki mają mieć tą samą matrycę Ezymor T o rozdzielczości 48 Mpix. Główny obiektyw ma mieć przysłonę f/1.4. Ma również oferować dwukrotny zoom optyczny. Aparat ultraszerokokątny będzie posiadał autofokus. Całość uzupełni teleobiektyw o 6-krotnym zoomie, przy czym zoom optyczny ma tutaj być trzykrotny. 

Na pokładzie smartfona znajdzie się bateria obsługująca szybkie ładowanie. Na razie nieznane są jej specyfikacje. Nie powinno zabraknąć Androida 14 przykrytego autorską nakładką producenta. Niestety nie wiadomo, czy japońska firma odświeży swoją nakładkę. A to już najwyższy czas aby to zrobić. Data premiery na razie pozostaje nieznana. 

Zobacz również: 10 najlepszych telefonów Sony na marzec 2024

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: