Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Firma Sharp właśnie zaprezentowała swój flagowy model oznaczony jako Aquos R6. Producent znany jest z ciekawych innowacji wprowadzanych na rynek. Teraz również w nowym smartfonie czeka na nas kilka niespodzianek. Jedną z nich jest największy jak dotąd zastosowany w smartfonie czujnik w aparacie fotograficznym.

Flagowa specyfikacja i świetny ekran

Sercem smartfona jest oczywiście flagowy Snapdragon 888. Jest on wsparty 12 GB pamięci RAM, a na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej. Smartfon umożliwia rozszerzenie pamięci o zewnętrzną kartę pamięci o maksymalnej pojemności 1 TB. Zatem na brak mocy nikt nie powinien narzekać.

W przypadku ekranu również dzieją się ciekawe rzeczy. Jest to pierwszy ekran typu Pro IGZO OLED o przekątnej 6,6 cala. Umożliwia on na dynamiczną zmianę odświeżania w zakresie od 1 Hz do aż 240 Hz. Obsługuje rozdzielczość na poziomie 2730 x 1260 pikseli. Co ważne, posiada też wysoką jasność, gdyż maksymalnie wyświetla obraz w jasności 2000 nitów. Sharp Aquos R6 został wyposażony w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych 3D Sonic Max.

W przypadku aparatu głównego również jest interesująco. Przede wszystkim smartfon posiada tylko jeden aparat główny. Widocznie japoński producent uznał, że mniej znaczy lepiej. W smartfonie znalazło się miejsce prawdopodobnie dla matrycy Sony IMX 800 o wielkości jednego cala. Oprócz tego na tyle aparatu znajduje się jedynie czujnik ToF oraz lampa błyskowa. Przy optyce aparatu pracowała firma Leica. Na froncie znalazło się miejsce dla pojedynczej kamerki do selfie o matrycy 12 Mpix.

Z pozostałych parametrów warto zauważyć, że Sharp Aquos R6 jest wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh. Smartfon jest również pyłoszczelny i wodoodporny. Będzie dostępny  kolorze czarnym i białym.

Na ten moment smartfon będzie dostępny od połowy czerwca. Aktualnie jego głównym rynkiem będzie Japonia. Na razie nie wiadomo jaka jest szansa, że pojawi się gdzie indziej. Warto jednak zwarcic na niego uwagę, gdyż może inni producenci pójdą podobną drogą, szczególnie w kwestii aparatu i ekranu.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów