Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung jest jednym z niewielu producentów, który w swojej ofercie posiada smartfony o wzmocnionej obudowie. O jednym z nich właśnie pojawiły się w sieci pierwsze informacje. Mowa w tym wypadku o telefonie Samsung Galaxy Xcover 5, który może być całkiem ciekawą propozycją dla wybranej grupy użytkowników.

Wytrzymałe telefony ->

Wedle nieoficjalnych informacji Samsung właśnie pracuje nad modelem smartfona, który nosi robocza nazwę SM-G501B. Wiele wskazuje na to, że będzie to właśnie Samsung Galaxy Xcover 5. Jego największą nowością, ma być właśnie obsługa sieci 5G. Byłby to pierwszy smartfon tego typu w stajni koreańskiego giganta z obsługą sieci najnowszej generacji.

Na ten moment nie ma jeszcze informacji na temat specyfikacji technicznej. Jednak bazując na typie smartfona i informacji o obsłudze sieci 5G, można pokusić się o pewne przypuszczenia. Wobec powyższego smartfon najprawdopodobniej będzie pracował pod kontrolą jednego z trzech procesorów. Do wyboru mamy Snapdragona 690, Snapdragona 765 lub autorskiego Exynosa 880.

W przypadku pamięci operacyjnej dobrze by było, żeby znalazła się tutaj kość minimum 6 GB. Przestrzeń dyskowa nie powinna natomiast być mniejsza niż 64 GB, a najlepiej jak by się znalazło 128 GB na pliki. Pomimo, że to wzmocniony smartfon, zapewne znajdzie się również miejsce na slot do kart pamięci.

W przypadku ekranu prawie na pewno znajdziemy tutaj panel wykonany w technologii IPS. Trudno natomiast cokolwiek powiedzieć na temat wielkości ekranu. Z racji tego, że jest to wzmocniona konstrukcja, sama obudowa zajmuje sporo miejsca. Dlatego przekątna powinna wynieść w okolicy 6,4 cala.

Natomiast z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą niemal z pewnością, można powiedzieć, że smartfon będzie miał wszelkie wymagane certyfikaty dotyczące pyło i wodoszczelności. W końcu to jego główna cecha i przede wszystkim z tego względu jest kupowany przez wybraną grupę użytkowników.

Nie jest znana ani cena, ani data ewentualnej premiery. Prawdopodobnie będzie ona miała miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wydaje się również, że Samsung Galaxy Xcover 5 powinien także pojawić się w Europie. Ale czy tak będzie, musimy jeszcze chwilę poczekać.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów