Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Po wielu miesiącach oczekiwania i stopniowego odkrywania danych technicznych wreszcie nadszedł czas, aby Samsung Galaxy S21 odkrył wszystkie swoje karty. Zapraszamy do wspólnego oglądania z Komórkomatem prezentacji na żywo, która rozpoczyna się już dziś punktualnie o godzinie 16:00. Premierę możecie oglądać pod poniższym linkiem, a także na bieżąco komentować.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oglądaj Galaxy Unpacked

Premiera smartfonów Samsung Galaxy S21 pokazywana będzie pod hasłem „Codzienność stanie się niezwykła”. Zobaczymy co producent ukrywa pod tym hasłem i na ile z dotychczasowych wycieków zostanie potwierdzone. Jak do tej pory wiadomo, że premierę powinny mieć od razu trzy wersje smartfona - Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21+ oraz Samsung Galaxy S21 Ultra. Zgadzałoby się to z wcześniejszą polityką firmy.

Podzespoły Galaxy S21

Jeżeli chodzi o serce smartfonów, w każdym wypadku ma być zastosowany autorski Exynos 2100. Jest to nowa jednostka, wyprodukowana przez koreańskiego giganta, która ma być znacznie lepsza od poprzednika i pozbawiona jego wad. Jak będzie w rzeczywistości - przekonamy się.

Z dotychczasowych informacji wynika, że Samsung Galaxy S21 i model z plusem będzie posiadał 8 GB pamięci RAM. Na ten moment nie wiadomo nic na temat innych wersji pamięciowych. Jedynie model Ultra ma posiadać 12 GB pamięci RAM. W przypadku przestrzeni dyskowej wydaje się, że dwa pierwsze modele będą miały do dyspozycji 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością wyboru wariantu 256 GB. Natomiast Samsung Galaxy S21 Ultra prawdopodobnie dostanie od razu 512 GB przestrzeni na pliki.

Ekran Galaxy S21

W przypadku ekranu cała seria Samsung Galaxy S21 będzie posiadała panel wykonany w technologii AMOLED z centralną, pojedynczą dziurką w ekranie. Modele Galaxy S21 i Galaxy S21 Plus dostaną panele o przekątnej odpowiednio 6,2 oraz 6,7 cala o stałym odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Oba będą całkowicie płaskie. Inaczej wygląda sprawa z wersją Ultra. Tutaj panel będzie miał prawdopodobnie przekątną 6,8 lub 6,9 cala, wyposażony w odświeżanie adaptacyjne o maksymalnym poziomie 120 Hz. Co istotne, tutaj ekran będzie zakrzywiony na bokach.

Aparat Galaxy S21

Jedną z większych różnic pomiędzy modelami prawdopodobnie za chwilę zobaczymy w przypadku aparatów. Samsung Galaxy S21/21+ będzie miał trzy aparaty główne. Podstawowa jednostka zostanie wyposażona w matrycę 12 Mpix o świetle f/1.8. Znajdzie się tutaj również aparat ultraszerokokątny o matrycy także 12 Mpix i f/2.2. Całość uzupełni teleobiektyw 64 Mpix ze światłem f/2.0. Na froncie zagości zaś kamerka 10 Mpix z przysłoną f/2.2.

Samsung Galaxy S21 Ultra będzie miał rozbudowaną sekcję fotograficzną. Główny aparat dostanie matrycę 108 Mpix ze światłem f/1.8. Będą tutaj również dwa teleobiektywy o matrycach 10 Mpix ale o różnym świetle - jeden f/2.4 a drugi f/4.9. Zapewne niebawem przekonamy się do czego będą dedykowane. Nie może tutaj również zabraknąć obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.2. Całość tylnego panelu uzupełnia laserowy autofocus. Na froncie również będzie zmiana, gdyż powinniśmy tutaj ujrzeć aparat do selfie o matrycy 40 Mpix i świetle f/2.2.

Pozostałe ciekawostki

Z pozostałych informacji warto zwrócić uwagę na pojemność baterii. Samsung Galaxy S21 powinien otrzymać ogniwo o pojemności 4000 mAh, wersja z plusem to już 4800 mAh, natomiast Ultra dostanie największą baterię o pojemności 5000 mAh.

Ciekawe, czy potwierdzą się informacje o braku ładowarki i słuchawek w zestawie. Niektóre źródła wspominają również, że któryś z modeli najnowszych galaktyk może mieć obudowę wykonaną z tworzywa. Trzeba też pamiętać o dodatku który jest zarezerwowany jak na razie tylko dla modelu Samsung Galaxy S21 Ultra, czyli o opcjonalnym rysiku.

Czy wszystkie informacje się potwierdzą? Przekonamy się już niebawem. A tymczasem zapraszamy do oglądania transmisji na żywo dostępnej pod linkiem umieszczonym na samym początku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, informacja prasowa.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów