Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Po wielu miesiącach oczekiwania i stopniowego odkrywania danych technicznych wreszcie nadszedł czas, aby Samsung Galaxy S21 odkrył wszystkie swoje karty. Zapraszamy do wspólnego oglądania z Komórkomatem prezentacji na żywo, która rozpoczyna się już dziś punktualnie o godzinie 16:00. Premierę możecie oglądać pod poniższym linkiem, a także na bieżąco komentować.

Oglądaj Galaxy Unpacked

Premiera smartfonów Samsung Galaxy S21 pokazywana będzie pod hasłem „Codzienność stanie się niezwykła”. Zobaczymy co producent ukrywa pod tym hasłem i na ile z dotychczasowych wycieków zostanie potwierdzone. Jak do tej pory wiadomo, że premierę powinny mieć od razu trzy wersje smartfona – Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21+ oraz Samsung Galaxy S21 Ultra. Zgadzałoby się to z wcześniejszą polityką firmy.

Podzespoły Galaxy S21

Jeżeli chodzi o serce smartfonów, w każdym wypadku ma być zastosowany autorski Exynos 2100. Jest to nowa jednostka, wyprodukowana przez koreańskiego giganta, która ma być znacznie lepsza od poprzednika i pozbawiona jego wad. Jak będzie w rzeczywistości – przekonamy się.

Z dotychczasowych informacji wynika, że Samsung Galaxy S21 i model z plusem będzie posiadał 8 GB pamięci RAM. Na ten moment nie wiadomo nic na temat innych wersji pamięciowych. Jedynie model Ultra ma posiadać 12 GB pamięci RAM. W przypadku przestrzeni dyskowej wydaje się, że dwa pierwsze modele będą miały do dyspozycji 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością wyboru wariantu 256 GB. Natomiast Samsung Galaxy S21 Ultra prawdopodobnie dostanie od razu 512 GB przestrzeni na pliki.

Ekran Galaxy S21

W przypadku ekranu cała seria Samsung Galaxy S21 będzie posiadała panel wykonany w technologii AMOLED z centralną, pojedynczą dziurką w ekranie. Modele Galaxy S21 i Galaxy S21 Plus dostaną panele o przekątnej odpowiednio 6,2 oraz 6,7 cala o stałym odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Oba będą całkowicie płaskie. Inaczej wygląda sprawa z wersją Ultra. Tutaj panel będzie miał prawdopodobnie przekątną 6,8 lub 6,9 cala, wyposażony w odświeżanie adaptacyjne o maksymalnym poziomie 120 Hz. Co istotne, tutaj ekran będzie zakrzywiony na bokach.

Aparat Galaxy S21

Jedną z większych różnic pomiędzy modelami prawdopodobnie za chwilę zobaczymy w przypadku aparatów. Samsung Galaxy S21/21+ będzie miał trzy aparaty główne. Podstawowa jednostka zostanie wyposażona w matrycę 12 Mpix o świetle f/1.8. Znajdzie się tutaj również aparat ultraszerokokątny o matrycy także 12 Mpix i f/2.2. Całość uzupełni teleobiektyw 64 Mpix ze światłem f/2.0. Na froncie zagości zaś kamerka 10 Mpix z przysłoną f/2.2.

Samsung Galaxy S21 Ultra będzie miał rozbudowaną sekcję fotograficzną. Główny aparat dostanie matrycę 108 Mpix ze światłem f/1.8. Będą tutaj również dwa teleobiektywy o matrycach 10 Mpix ale o różnym świetle – jeden f/2.4 a drugi f/4.9. Zapewne niebawem przekonamy się do czego będą dedykowane. Nie może tutaj również zabraknąć obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.2. Całość tylnego panelu uzupełnia laserowy autofocus. Na froncie również będzie zmiana, gdyż powinniśmy tutaj ujrzeć aparat do selfie o matrycy 40 Mpix i świetle f/2.2.

Pozostałe ciekawostki

Z pozostałych informacji warto zwrócić uwagę na pojemność baterii. Samsung Galaxy S21 powinien otrzymać ogniwo o pojemności 4000 mAh, wersja z plusem to już 4800 mAh, natomiast Ultra dostanie największą baterię o pojemności 5000 mAh.

Ciekawe, czy potwierdzą się informacje o braku ładowarki i słuchawek w zestawie. Niektóre źródła wspominają również, że któryś z modeli najnowszych galaktyk może mieć obudowę wykonaną z tworzywa. Trzeba też pamiętać o dodatku który jest zarezerwowany jak na razie tylko dla modelu Samsung Galaxy S21 Ultra, czyli o opcjonalnym rysiku.

Czy wszystkie informacje się potwierdzą? Przekonamy się już niebawem. A tymczasem zapraszamy do oglądania transmisji na żywo dostępnej pod linkiem umieszczonym na samym początku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, informacja prasowa.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów