Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy A53 z prawie pełną specyfikacją

Samsung Galaxy A72

Od jakiegoś czasu jeden z największych producentów smartfonów, jakim jest Samsung, pracuje nad kolejną generacją swojego hitu sprzedażowego. Mowa w tym wypadku o modelu A53, który jak wynika z przecieków może się wkrótce pojawić w sprzedaży. Wygląda na to, że tym razem jest na co czekać.

Wydajny i ładny

Z dotychczasowych informacji można wyczytać, że Samsung Galaxy A53 będzie pracował pod kontrolą autorskiego Exynosa 1200. Jest on, co prawda, „schowany” pod nazwą kodową s5e8825, ale ze specyfikacji można śmiało założyć, że to właśnie ten procesor będzie napędzał smartfona. Do dyspozycji użytkownika prawdopodobnie będzie także 8 GB pamięci RAM. Należy jednak zauważyć, że niektóre źródła wspominają o 6 GB. Nie wiadomo natomiast ile przestrzeni na pliki zostanie wygospodarowane.

Samsung Galaxy A53 będzie posiadał ekran o przekątnej 6,5 cala. Będzie on obsługiwał rozdzielczość na poziomie Full HD+. Choć źródła o tym nie wspominają, prawie na pewno zostanie wykonany w technologii AMOLED. Nie zabraknie tutaj również odświeżania na poziomie 120 Hz.

A co z aparatem? Niewiele w tym momencie wiadomo. Zgodnie z zaprezentowanymi wcześniej grafikami, można wnioskować, że znajdziemy tutaj poczwórny aparat główny. Podstawowa jednostka zostanie wyposażona w matrycę 64 Mpix. Oprócz tego zapewne zobaczymy aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 lub 13 Mpix. Całość uzupełnią dwa aparaty dedykowane zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości. Być może otrzymają one matryce po 5 Mpix. Czas pokaże, czy te przewidywania się sprawdzą.

Najlepsze telefony Samsung 2022

Z pozostałych informacji warto zaznaczyć, że Samsung Galaxy A53 wygląda całkiem ładnie, choć to jest oczywiście kwestia gustu. Znajdzie się tutaj również miejsce na baterię o pojemności 5000 mAh, ale na razie nie wiadomo jak szybko będzie można ją ładować. Nie zabraknie tutaj również certyfikatu IP67.

Na ten moment nieznana jest data premiery. Poprzednik debiutował w marcu, więc możliwe, że Samsung Galaxy A53 również zadebiutuje w marcu 2022 roku. Cena na ten moment także pozostaje niewiadomą.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów