Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

W sieci zaczynają się pojawiać pierwsze informacje dotyczące popularnego u nas modelu Xiaomi Mi 9t, który na innych rynkach nosi nazwę Redmi K20. Kolejna generacja zachowa ciągłość nazewnictwa i określona będzie jako Redmi K30. Może być oczywiście problem z nazwą modelu w Polsce, gdyż tutaj nawiązuje ona bezpośrednio do flagowego urządzenia Xiaomi.

Redmi K30 – przecieki

Wiele wskazuje na to, że Redmi K30 będzie posiadał podwójną łączność 5G. Nie wiadomo natomiast czy będzie to jedyna wersja smartfona. Zazwyczaj jest tak, że dany producent wypuszcza dwa podobne modele o tej samej lub podobnej nazwie, w zależności od rynku i tamtejszego rozwoju technologicznego. Na ten moment jest po prostu za wcześnie, aby coś więcej w tej kwestii mówić.

Przykładowa oferta z Xiaomi Mi 9T (Redmi K20):

Oprócz tego dowiadujemy się z udostępnionych grafik, że Redmi K30 będzie wyposażony w podwójny aparat do selfie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest on zamontowany w podłużnej dziurce w ekranie. Oznacza to, że Xiaomi pracuje nad tego typu ekranem. Dzięki temu możemy również domyślać się, że w dalszym ciągu będzie wykorzystywany tutaj ekran AMOLED, gdyż następca nie powinien mieć słabszej specyfikacji od pierwowzoru. Natomiast samo posunięcie Redmi w tej kwestii wydaje się być dość zaskakujące, zważywszy, że poprzednik nie miał żadnych wcięć i dziurek, gdyż miał wysuwany od góry aparat.

Redmi K30

Jeśli chodzi o specyfikacje, to oprócz powyższych informacji praktycznie nic więcej nie wiadomo. Możemy co prawda domyślać się, że zastosowany zostanie procesor pokroju aktualnego Snapdragona 730. Użytkownicy dostaną zapewne minimum 6 GB pamięci RAM i być może podstawowa wersja będzie miała 128 GB przestrzeni na pliki. Zagadką pozostaje kwestia aparatów ale tutaj zapewne zajdą zmiany. Wydaje się że chiński koncern zastosuje co najmniej matrycę 64 Mpix.

Na ten moment nieznana jest nawet orientacyjna data premiery, nie wspominając o ewentualnej cenie. Z naszego punktu widzenia ciekawie się zapowiada rozwiązanie sprawy nazewnictwa smartfona.

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów