Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Potężny Qualcomm Snapdragon 855 zaprezentowany

Qualcomm Snapdragon 855

Qualcomm zaprezentował topowy procesor na 2019 rok. Snapdragon 855, a więc następca Snapdragona 845, trafi do najnowszych flagowych smartfonów już w I kwartale przyszłego roku. Znamy również jego specyfikację.

Snapdragon 855 2,84 GHz

Snapdragon 855 wyposażony jest – podobnie jak jego poprzednicy 835 i 845 – w 8 rdzeni. Ich konfiguracja będzie jednak zupełnie inna niż dotychczas. O ile w ich przypadku mieliśmy do czynienia z rdzeniami taktowanymi odpowiednio 4x 1,9 GHz i 4x 2,45 GHz oraz 4x 1,8 i 4x 2,8 GHz, to w najnowszym Snapdragonie 855 wygląda ona następująco:

  • 1x Kryo Gold 2,84 GHz
  • 3x 2,42 GHz
  • 4x energooszczędne rdzenie 1,80 GHz

Przykładowa oferta z telefonem pracującym na Snapdragonie 845:


Najnowszy flagowy produkt Qualcomma został wyprodukowany w technologii 7 nm. Snapdragon 855 ma wspierać technologię 5G i sztuczną inteligencję.

Prawdopodobnie pierwsze smartfony, jakie go otrzymają, to Samsung Galaxy S10 i Sony Xperia XZ4, które mają być zaprezentowane w lutym na targach w Barcelonie. Wiadomo również, że kolejnymi modelami ze Snapdragonem 855 ma być nowy flagowiec OnePlusa i nowa edycja (SE?) telefonu Xiaomi Mi Mix 3, który w wersji podstawowej pracuje na układzie 845.

Źródło: phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (6 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pierwsze przecieki OnePlusa 7:
https://komorkomat.pl/oneplus-7-przecieki/

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów