Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Snapdragon 8 Gen 2 na rynku wcześniej, niż się spodziewano

Snapdragon 8 Gen 2 przecieki

Snapdragon 8 Gen 2 zagości na rynku wcześniej, niż się spodziewano. Topowy procesor od Qualcomma miał zadebiutować w grudniu, kiedy to zawsze wychodzą nowe generacje jego najmocniejszego procesora. W tym roku będzie to jednak nie grudzień, a połowa listopada.

  • Snapdragon 8 Gen 2 pojawi się w połowie listopada
  • zwykle flagowe Snapdragony debiutowały w grudniu
  • producenci smartfonów premium będą mogli wcześniej skorzystać z najnowszego 8 Gen 2

Snapdragon 8 Gen 2

Qualcomm ujawnił datę corocznego wydarzenia Snapdragon Summit na Hawajach, podczas którego prezentuje swoje nowe procesory. W bieżącym roku odbędzie się ono w dniach od 15 do 17 listopada, a więc miesiąc wcześniej niż zwykle.

Posunięcie Qualcomma może mieć spory wpływ na rynek smartfonów klasy premium. Ich producenci będą zabiegać o najnowszego flagowca Snapdragona, który zostanie zaprezentowany zadziwiająco wcześnie. Kto wie, być może będą zmuszeni nieco przyspieszyć swoje prace. I tak też jest w przypadku Xiaomi 13, który ma zadebiutować w listopadzie właśnie ze Snapdragonem 8 Gen 2. Chińczycy chcieliby, aby to ich smartfon był pierwszym z tym nowym procesorem. Przypominamy – poprzednia generacja Xiaomi 12 zadebiutowała w ostatnich dniach grudnia z ówczesną nowością, Snapdragonem 8 Gen 1 3,00 GHz.

To nie ostatnia nowość od Qualcomma. Wczoraj producent zaprezentował nową rodzinę procesorów dla urządzeń ubieralnych – Snapdragon W5 i W5+.

Zobacz również: Qualcomm Snapdragon – rodziny procesorów Snapdragon. 9 polecanych telefonów ze Snapdragonem w 2024 roku

Źródło: qualcomm.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: