Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do OTVARTA

7
OTVARTA logo

Jak przenieść numer telefonu do sieci OTVARTA? Zawarcie nowej umowy z nowym operatorem nie jest może bardzo trudne czy skomplikowane, ale może przysporzyć pewnych problemów, zwłaszcza że każda z firm do samego procesu podchodzi trochę inaczej. Postanowiliśmy sprawdzić, jak takie przeniesienie wygląda u tego wirtualnego operatora.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022.

Przeniesienie numeru do OTVARTA przez Internet

Jak przenieść numer do OTVARTA? To bardzo proste – zrobisz to online! Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę https://otvarta.pl/przenies-numer. Następnie pojawi się okno, które zaproponuje podanie danych kontaktowych i ewentualnej godziny, aby porozmawiać z konsultantem. Wystarczy ją zamknąć klikając krzyżyk w prawym górnym rogu.

1. Wybór oferty

OTVARTA jak przenieść numer

Zdecydować się możesz na umowę na czas nieokreślony i umowę na 24 miesiące. Wybierając środkową opcję „wszystkie umowy” możesz sprawdzić, całą dostępną ofertę – to przydatne, jeśli chcesz sprawdzić, która z możliwości najbardziej ci odpowiada. Następnie po zdecydowaniu, czy umowa ma być czasowa czy czasowo ograniczona, upewnij się, że zaznaczone pozostaje pole „przenieś numer”.

Poniżej możesz zobaczyć abonamenty, które zaczynają się od 9,99 złotych miesięcznie, a kończą na 49,99 złotych miesięcznie – rozbieżności są więc duże. Warto zwrócić jednak uwagę, że ta najtańsza z opcji nie oferuje nielimitowanych wiadomości SMS i MMS, ani połączeń bez limitu (te dostępne są tylko w ramach sieci). Dopiero propozycja abonamentu kosztująca niespełna 19 złotych znosi limity – zarówno w przypadku wiadomości, jak i wykonywanych połączeń. Z kolei przy podpisywaniu umowy na czas 24 miesiące (tu dostępne są dwa typy zobowiązania), dopiero ten droższy pozwala cieszyć się nielimitowanymi połączeniami i wiadomościami.

Na potrzeby tego poradnika wybrałem opcję O! SWOBODNA! 5G, która posiada pakiet danych 31 GB, nielimitowane SMS-y i MMS-y, a która kosztuje 29,99 zł. Aby to zrobić nacisnąłem w przycisk „wybierz numer” w polu konkretnego planu.

2. Podaj nr telefonu

OTVARTA jak przenieść numer

Następnie strona przeniesie Cię dalej i poprosi, aby podać swój numer telefonu. Gdy to zrobisz, kliknij w czerwony przycisk z napisem „Wyślij kod”.

3. Wpisz otrzymany kod

OTVARTA jak przenieść numer

W następnym oknie pojawi miejsce, gdzie należy wpisać kod przesłany SMS-em. Tu do wyboru są trzy opcja „wróć” (możesz powrócić znowu do pola, gdzie podawałeś numer – jeśli podejrzewasz, że się pomyliłeś), „wyślij kod ponownie” albo, jeśli wszystko jest w porządku, „weryfikuj”.

4. Zweryfikuj dane

W kolejnym polu zobaczysz jedną z finalnych plansz, gdzie będziesz mógł sprawdzić szczegóły wybranej oferty. W tym miejscu warto sprawdzić, czy zaznaczyliśmy tę opcję, którą planowaliśmy. Co ważne, w tym miejscu możesz zaznaczyć, czy chcemy, aby nasze rachunki przychodziły drogą elektroniczną, jeśli tak wybierzesz, to pozwoli to zmniejszyć koszt comiesięcznego rachunku o 6 złotych. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że ofertę można jeszcze rozszerzyć o dodatkowy abonament telefoniczny i o mobilny Internet.

Zauważ, że jeśli zdecydujesz się na kartę eSIM nie poniesiesz dodatkowych opłat, w innym przypadku jej plastikowy odpowiednik będzie kosztował 5 zł. Należy również mieć na uwadze jednorazową opłatę aktywacyjną.

Jeśli wszystko jest w porządku, to warto na samym dole znajduje się przycisk „Dalej”, w który należy kliknąć.

5. Uzupełnij niezbędne dane

Kolejny krok to wpisanie danych osobowych. Najpierw jednak musisz uzupełnić pole, w którym podasz nazwę dotychczasowego operatora i zaznaczysz, jaką do tej pory miałeś umowę – czy był to abonament, mix czy karta. Powinieneś także wybrać, czy byłeś klientem indywidualnym czy biznesowym. Po uzupełnieniu tych danych, otworzy się menu, w którym musisz zaznaczyć, datę przeniesienia do wyboru są trzy opcje:

  • z okresem wypowiedzenia (kliknij to, jeśli twoja umowa się zakończyła i zmieniła się w umowę na czas nieokreślony)
  • na koniec okresu promocyjnego (gdy twoja umowa jeszcze trwa, ale zaraz gdy się skończy, chcesz przejść do sieci OTVARTA)
  • bez zachowania terminu wypowiedzenia – w ciągu (tę opcję zaznaczasz, jeśli twoja umowa obowiązuje na czas nieokreślony, ale chcesz przenieść numer jeszcze przed zakończeniem okresu wypowiedzenia)

Czas na wypełnienie danych – musisz wpisać imię i nazwisko, a następnie PESEL i serię oraz numer dowodu osobistego. A poniżej dane kontaktowe i adresowe. Następnie potwierdzasz wcześniej uzupełnione dane i informacje, a więc potwierdzasz całe zamówienie.

Przeniesienie numeru do OVARTA przez telefon

Przeniesienie numeru przez telefon nie jest przesadnie skomplikowane. Aby to zrobić należy skontaktować się z konsultantem. Można to zrobić uzupełniając formularz, który od czasu do czasu pojawia się na stronie. Można również zadzwonić na infolinię, pod numer 699 711 699. Konsultant powinien przeprowadzić cię przez cały proces, który będzie przypominał powyższy poradnik – warto więc sprawdzić, jakie dane należy przygotować.

Przeniesienie numeru do OTVARTA w salonie

OTVARTA posiada kilkadziesiąt stacjonarnych punktów rozmieszczonych niemal w całym kraju. Żeby zobaczyć, gdzie możesz przenieś numer, możesz wejść na stronę https://otvarta.pl/page/punkty-sprzedazy#lista-sklepow. Znajdziesz na niej nie tylko ich lokalizację, ale także godziny, w których te punkty pracują. W punkcie konsultant krok po kroku przeprowadzi cię przez proces przeniesienia numeru do sieci OTVARTA.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

7
Dodaj komentarz

6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Iga Piotrowska

szkoda trochę, że kwestia internetu jest przeciętna, ta oferta za 8 zł jest genialna dla mojej mamy. i chyba nie ma tanszej oferty a równie dobre, duży + ale ja zostaje w mobile vikings, nie wyobrażam sobie tak małej ilości internetu a tam mam 15gb. Ale dobrze, że to polska siec i że coś zaczyna się dziać. Doczekalismy czasów gdzie rachunek za telefon to jedna cyfra :D

Krzysztof Tomaszewski

Bardzo pomocny artykuł, wielkie dzięki

Adam Kański

Kolejna spółka Plus GSM

Bartosz Zięba

Proces Przeniesienia nr bardzo szybki

Wojtek

Masakrycznie wolny proces. W czwartek oddalem kurierowi podpisana umowe. Czyli w piatek max poniedzialek byla u operatora. W srode rano przestala dzialac stara karta. Ale nowa Otvartej jeszcze nie zaczela dzialac. Rozczarowanie poki co

Orzeszeq

Widzę dwie wady tego operatora.
Pierwsza to ilość internetu czyli 6GB w ofercie komórkowej, zdecydowanie za mało, jak na dzisiejsze realia.
Wolałbym dopłacić przykładowo 7zł czyli płacić 25zł i mieć przynajmniej 15GB.
Druga to lejek w ofercie internrtowej. 32Kb/s to inaczej brak netu po przekroczeniu limitu.
Mogli by w ofercie 100+100GB zrobić lejek 1Mb/s a przynajmniej 512Kb/s. Zawsze to by było coś w razie czego.
Pozdrawiam i Życzę mimo wszystko sukcesów.

angilla

miałam abonamenty w innych sieciach operatorów wirtualnych ale na ten moment to Otvarta daje najlepsze warunki. a przeniesienie numeru do nich jest bardzo proste i wszystko można zrobić z poziomu ich strony internetowej.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów