Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Uniezależnienie od roamingu krajowego w Play rozpoczęte

4
play.budujemy.pl

Play przeprowadzi swój pilotażowy program w Poznaniu. To właśnie w centrum stolicy Wielkopolski fioletowy operator wyłączy Zasięg 4 Sieci. Cały proces – który został poprzedzony wielomiesięczną rozbudową własnej infrastruktury oraz testami – rozpocznie się już w połowie listopada bieżącego roku.

Porównaj oferty GSM

Play wyłączy Zasięg 4 Sieci

Play od dłuższego czasu przeprowadza na dużą skalę rozbudowę własnej sieci stacji bazowych, o czym często informowaliśmy w naszym dziale Aktualności. Jak twierdzi sam operator, w wielu miejscach klienci sieci Play mogą liczyć na lepszy zasięg i jakość usług na macierzystej sieci, niż w przypadku korzystania z roamingu krajowego. Przypominamy – korzystając z zasięgu Plusa, Orange czy T-Mobile transfer jest ograniczony do 3 Mb/s. Uwaga – wyłączenie roamingu krajowego nie będzie odczuwalne dla poznaniaków wtedy, gdy ich smartfon będzie ustawiony na automatyczny wybór sieci.

Przykładowa oferta Play:

Play planuje do końca 2020 roku stworzyć własną sieć, która wreszcie uniezależni go od partnerów roamingowych. Instalowane są najnowocześniejsze stacje bazowe, które mają skutecznie polepszyć zasięg fioletowego operatora. Już teraz nadajników jest ponad 7000, z czego przeszło 500 powstało w tym roku.

Źródło: Play.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
gosc

Z jakiej infrastruktury korzysta Sferia? ktos wie?

Filip Witkowski

Sferia to tylko ma swoje LTE 800 MHz + zasięg Aero2 + zasięg Plusa

znowu

Sferia kończy działalność niestety od przyszłego roku ale zgadza się, zasięg własny i Plusa. Teraz nawet jak ktoś chce numer Sferii przenieść do Plusa to ma jakieś preferencyjne warunki więc obie sieci współpracują.

Adrian Pakulski

I w końcu skończy się problem wchodzenia w roaming krajowy, w którym to łącze internetowe zwalnia do nieprzyzwoitych prędkości. A „wyjście” z roamingu wcale nie jest takie oczywiste nawet po złapaniu właściwego sygnału Play’a. Super. Czekamy na pozostałe regiony.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów