Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Uniezależnienie od roamingu krajowego w Play rozpoczęte

Play przeprowadzi swój pilotażowy program w Poznaniu. To właśnie w centrum stolicy Wielkopolski fioletowy operator wyłączy Zasięg 4 Sieci. Cały proces – który został poprzedzony wielomiesięczną rozbudową własnej infrastruktury oraz testami – rozpocznie się już w połowie listopada bieżącego roku.

Porównaj oferty GSM

Play wyłączy Zasięg 4 Sieci

Play od dłuższego czasu przeprowadza na dużą skalę rozbudowę własnej sieci stacji bazowych, o czym często informowaliśmy w naszym dziale Aktualności. Jak twierdzi sam operator, w wielu miejscach klienci sieci Play mogą liczyć na lepszy zasięg i jakość usług na macierzystej sieci, niż w przypadku korzystania z roamingu krajowego. Przypominamy – korzystając z zasięgu Plusa, Orange czy T-Mobile transfer jest ograniczony do 3 Mb/s. Uwaga – wyłączenie roamingu krajowego nie będzie odczuwalne dla poznaniaków wtedy, gdy ich smartfon będzie ustawiony na automatyczny wybór sieci.

Przykładowa oferta Play:

Play planuje do końca 2020 roku stworzyć własną sieć, która wreszcie uniezależni go od partnerów roamingowych. Instalowane są najnowocześniejsze stacje bazowe, które mają skutecznie polepszyć zasięg fioletowego operatora. Już teraz nadajników jest ponad 7000, z czego przeszło 500 powstało w tym roku.

Źródło: Play.

Uniezależnienie od roamingu krajowego w Play rozpoczęte
5 (100%) 3 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.