Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najnowszy cennik roamingu sieci Play

1

Play wprowadził najnowszą aktualizację do swojego cennika roamingu. Dotychczasowe warunki nie spodobały się klientom, którzy wytykali operatorowi nieatrakcyjne ceny w stosunku do Orange, który (wraz z nju mobile) zniósł w swoim abonamencie płatny roaming w Strefie 1 UE. Pod naporem opinii publicznej i wywieranej presji (a także możliwością nałożenia sporej kary finansowej) ugiął się w międzyczasie T-Mobile, który wprowadził darmowy roaming dla wszystkich swoich klientów. Swoje zmiany na 13 czerwca zapowiedział również Play - na jakie warunki możemy liczyć od 15 czerwca 2017?

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Darmowy roaming UE w Play od 15 czerwca 2017

Tak - Play całkowicie rezygnuje z płatnego roamingu! Wcześniejszy cennik, zaproponowany 15 maja, nie spodobał się nie tylko klientom. Nowym cennikom roamingu przyglądał się UOKiK, który pochlebnie wyraził się tylko na temat Orange i jego submarki nju mobile (choć trzeba pamiętać, że użytkownicy ich ofert na kartę nie mają zniesionego roamingu).

Przykładowa oferta Play z telefonem (4,26 GB w roamingu UE):

Najwyraźniej Play (podobnie jak T-Mobile) obawiał się ewentualnych kar, poza tym pozostawienie dotychczasowych warunków roamingu źle wpłynęłoby na wizerunek sieci. Brak opłat roamingowych dotyczy nie tylko abonamentu, ale również umów biznesowych czy przedpłaconych (prepaid). Wielkość pakietu internetowego, jaki będzie można użyć za darmo na terenie Unii Europejskiej, zależy od posiadanej taryfy.

Porównaj także ceny roamingu UE od 15 czerwca 2017 u poszczególnych operatorów komórkowych.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Artur Jurki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur Jurki
Gość
Artur Jurki

Coś źle to opisaliście, bo jak widać w cenniku to 90% abonamentów płaci za połączenia wychodzące. A internet to ja dostałem całe 0,03GB. Przy ofercie Formuła Rodzina M, każdy telefon jest opisany jako SIM RODZINA, natomiast karta do internetu, niby jako Formuła Rodzina M ale może się łączyć tylko z przekaźnikami Play i nie będzie funkcjonować poza granicami :)

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów