Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najnowszy cennik roamingu sieci Play

avatar
1
Play darmowy roaming

Play wprowadził najnowszą aktualizację do swojego cennika roamingu. Dotychczasowe warunki nie spodobały się klientom, którzy wytykali operatorowi nieatrakcyjne ceny w stosunku do Orange, który (wraz z nju mobile) zniósł w swoim abonamencie płatny roaming w Strefie 1 UE. Pod naporem opinii publicznej i wywieranej presji (a także możliwością nałożenia sporej kary finansowej) ugiął się w międzyczasie T-Mobile, który wprowadził darmowy roaming dla wszystkich swoich klientów. Swoje zmiany na 13 czerwca zapowiedział również Play – na jakie warunki możemy liczyć od 15 czerwca 2017?

Darmowy roaming UE w Play od 15 czerwca 2017

Tak – Play całkowicie rezygnuje z płatnego roamingu! Wcześniejszy cennik, zaproponowany 15 maja, nie spodobał się nie tylko klientom. Nowym cennikom roamingu przyglądał się UOKiK, który pochlebnie wyraził się tylko na temat Orange i jego submarki nju mobile (choć trzeba pamiętać, że użytkownicy ich ofert na kartę nie mają zniesionego roamingu).

Przykładowa oferta Play z telefonem (4,26 GB w roamingu UE):

Najwyraźniej Play (podobnie jak T-Mobile) obawiał się ewentualnych kar, poza tym pozostawienie dotychczasowych warunków roamingu źle wpłynęłoby na wizerunek sieci. Brak opłat roamingowych dotyczy nie tylko abonamentu, ale również umów biznesowych czy przedpłaconych (prepaid). Wielkość pakietu internetowego, jaki będzie można użyć za darmo na terenie Unii Europejskiej, zależy od posiadanej taryfy.

Porównaj także ceny roamingu UE od 15 czerwca 2017 u poszczególnych operatorów komórkowych.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Coś źle to opisaliście, bo jak widać w cenniku to 90% abonamentów płaci za połączenia wychodzące. A internet to ja dostałem całe 0,03GB. Przy ofercie Formuła Rodzina M, każdy telefon jest opisany jako SIM RODZINA, natomiast karta do internetu, niby jako Formuła Rodzina M ale może się łączyć tylko z przekaźnikami Play i nie będzie funkcjonować poza granicami :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.