Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił przyjrzeć się uważnie operatorom komórkowym działającym na polskim rynku. Od kilku dni znamy już bowiem cenniki roamingu, jaki ma obowiązywać od 15 czerwca bieżącego roku. Czy niektórych operatorów czekają kary finansowe za niedostosowanie się do wcześniej określonych wymagań?

Roaming od 15 czerwca 2017

Tak naprawdę tylko jeden operator (Orange, a także jego submarka – nju mobile) dostosował warunki roamingu do poziomu krajowego. Oznacza to, że za roaming nie będą w jego przypadku pobierane dodatkowe opłaty, co UOKiK ocenia pozytywnie.

Jedna z ofert Orange z telefonem:

Inne sieci nie zdecydowały się na taki krok. Oto komentarz UOKiK w tej sprawie:

Pozostali operatorzy wybrali nieco inne podejście stosując dwa warianty. Pierwszy wariant to: naliczanie opłat w przypadku rozmów podczas podróży według stawki krajowej. Drugi wariant: w ofertach, gdzie cena wynosi 0 zł – operatorzy przyznają określone limity, po przekroczeniu których naliczana będzie opłata dodatkowa. Wartości limitów mają zróżnicowane wysokości w zależności operatora.

Pełną treść komentarza znajduje się na stronie UOKiK. Całkiem możliwe, że zaproponowane przez operatorów ceny roamingu od 15 czerwca 2017 będą musiały ulec zmianie. Aktualne informacje (na bieżąco aktualizowane) na temat cen roamingu 2017 znajdziecie w tym artykule.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów