UOKiK przygląda się nowym cennikom roamingu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił przyjrzeć się uważnie operatorom komórkowym działającym na polskim rynku. Od kilku dni znamy już bowiem cenniki roamingu, jaki ma obowiązywać od 15 czerwca bieżącego roku. Czy niektórych operatorów czekają kary finansowe za niedostosowanie się do wcześniej określonych wymagań?

Roaming od 15 czerwca 2017

Tak naprawdę tylko jeden operator (Orange, a także jego submarka – nju mobile) dostosował warunki roamingu do poziomu krajowego. Oznacza to, że za roaming nie będą w jego przypadku pobierane dodatkowe opłaty, co UOKiK ocenia pozytywnie.

Jedna z ofert Orange z telefonem:

Plan Standardowy

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
5 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
39,99
porównaj

Inne sieci nie zdecydowały się na taki krok. Oto komentarz UOKiK w tej sprawie:

Pozostali operatorzy wybrali nieco inne podejście stosując dwa warianty. Pierwszy wariant to: naliczanie opłat w przypadku rozmów podczas podróży według stawki krajowej. Drugi wariant: w ofertach, gdzie cena wynosi 0 zł – operatorzy przyznają określone limity, po przekroczeniu których naliczana będzie opłata dodatkowa. Wartości limitów mają zróżnicowane wysokości w zależności operatora.

Pełną treść komentarza znajduje się na stronie UOKiK. Całkiem możliwe, że zaproponowane przez operatorów ceny roamingu od 15 czerwca 2017 będą musiały ulec zmianie. Aktualne informacje (na bieżąco aktualizowane) na temat cen roamingu 2017 znajdziecie w tym artykule.

avatar
Wybrane oferty: