Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

OPPO Reno6 i OPPO Reno6 Pro zadebiutowały w Polsce

Oppo-Reno6-Pro-5G

OPPO już jakiś czas temu zaprezentowało swoją najnowszą serie smartfonów z wyższej półki. Jak do tej pory były one dostępne oficjalnie tylko na rynkach azjatyckich. Teraz to wszystko się zmieniło i zarówno OPPO Reno6, jak i OPPO Reno6 Pro jest dostępny w oficjalnej sprzedaży w Europie, a także w naszym kraju.

Ładne i mocne smartfony

Obydwa modele ciekawie prezentują się pod względem wizualnym i nie powinny także zawieść pod względem wydajności i możliwości fotograficznych. OPPO Reno 6 Pro pracuje pod kontrolą Snapdragona 870 i jest wsparty 12 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono w tym wypadku 256 GB przestrzeni dyskowej.  Natomiast „zwykły” OPPO Reno6 posiada na pokładzie również wydajnego MediaTeka Dimensity 900 i jest wsparty 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Oba modele oczywiście obsługują sieci 5G.

W przypadku ekranu, obydwa modele posiadają wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Znajdziemy tutaj również częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz i obsługę rozdzielczości Full HD+. Różnica w obu modelach jest pod względem rozmiaru ekranu – podstawowy Reno6 ma przekątną 6,43 cala natomiast wariant Pro posiada przekątną na poziomie 6,55 i dodatkowe zagięcia na bokach.

Przedsprzedaż OPPO Reno6 u operatorów

W OPPO Reno6 Pro znajdziemy poczwórny aparat główny. Do dyspozycji użytkownika jest podstawowa jednostka o matrycy 50 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego z matrycą 16 Mpix, teleobiektywu o matrycy 13 Mpix oraz „oczka” dedykowanego zdjęciom makro o matrycy 2 Mpix.

W OPPO Reno6 konfiguracja aparatu wygląda inaczej. Mamy tutaj do czynienia z potrójnym aparatem głównym. Podstawowa matryca to 64 mpix. Oprócz tego do dyspozycji jest aparat ultraszerokokątny o matrycy 8 Mpix, a całość zamyka „oczko” do zdjęć makro o matrycy 2 Mpix. Na froncie obydwu smartfonów widnieje pojedynczy aparat do selfie o matrycy 32 Mpix.

Z pozostałych specyfikacji warto odnotować pojemność baterii na poziomie 4300 mAh dla modelu „zwykłego” oraz 4500 mAh dla modelu Pro. Smartfony obsługują oczywiście szybkie ładowanie na poziomie 65 W. Oba pracują również na Androidzie 11 przykrytym autorską nakładka ColorOS 11.3.

Zarówno OPPO Reno6, jak i OPPO Reno6 Pro są już dostępne w polskiej dystrybucji w wybranych sklepach z elektroniką. OPPO Reno6 to wydatek rzędu 2499 zł, natomiast OPPO Reno6 Pro to wydatek rzędu 3699 zł. Smartfony są także dostępne u operatorów.

Przedsprzedaż OPPO Reno6 u operatorów

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów