Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wiele wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy nowe smartfony OPPO z serii F17. Ich prawdopodobna specyfikacja jest już od jakiegoś czasu znana. Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery modeli F17 i F17 Pro ale można ich się spodziewać już na początku września.

AMOLED na pokładzie

OPPO F17 Pro, czyli mocniejsza wersja, będzie posiadała ekran wykonany w technologii S-AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Jego rozdzielczość wyniesie Full HD + i będzie posiadał podłużną dziurkę na podwójny aparat przedni.

Sercem smartfona ma być MediaTek Helio P95 wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pliki zdecydowano się przeznaczyć 128 GB przestrzeni dyskowej. Na razie nie ma wzmianki na temat zewnętrznej karty pamięci ale wygląda na to że taka opcja również będzie.

Aparat główny OPPO F17 Pro złożony jest z poczwórnej kamery głównej ulokowanej na lekko wystającej wyspie. Podstawowy obiektyw będzie posiadał matrycę o rozdzielczości 48 Mpix. Oprócz tego znalazło się miejsce dla aparatu o matrycy 8 Mpix – prawdopodobnie ultraszerokokątnego. Całość uzupełniają „oczka” do pomiaru głębi ostrości oraz dedykowane zdjęciom makro o matrycach 2 mpix. Na froncie znalazło się miejsce dla kamerki do selfie o matrycy 16 Mpix oraz czujnika głębi ostrości.

Całość specyfikacji uzupełnia bateria o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem w technologii VOOC Flash Charge 30W. Smartfon będzie dostępny w kolorach Matte Black, Magic Blue i Metallic White.

W przypadku nieco słabszej wersji czyli modelu OPPO F17 również zobaczymy ekran wykonany w technologii S-AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Tutaj jednak zamiast podłużnej dziurki, zagości wcięcie w postaci łezki.
Inna będzie także jednostka zasilająca. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy tutaj Snapdragona 662 wspartego 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej.

Inaczej postanowiono również skonfigurować główny aparat – będzie to jednostka podstawowa wyposażona w matrycę 16 Mpix. Pozostałe „oczka” powinny być podobne jak w przypadku wersji Pro. Na froncie zaś zobaczymy pojedynczą kamerkę do selfie również z matrycą 16 Mpix.

OPPO F17 Pro i OPPO F17 powinien pojawić się już na początku września. Na razie nie ma żadnych informacji na temat ewentualnej ceny i dostępności poza Azją. Można jednak przypuszczać, że seria pojawi się także w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów