Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Opaska na telefon do biegania – jak wybrać akcesorium dla aktywnych?

opaska na telefon na ramię

Jaka opaska na telefon do biegania? Uprawiasz sport i chcesz w trakcie biegania posłuchać muzyki lub ulubionego podcastu? Będzie ci do tego potrzeby telefon. Jednak zanim zdecydujesz się go zabrać ze sobą, powinieneś pomyśleć, jak go zabezpieczyć, aby się nie zniszczył. Jak wybrać odpowiednią opaskę do biegania i ile to może kosztować?

Opaska na telefon do biegania – po co?

Odkąd smartfon stał się naszym głównym urządzeniem telefonicznym, trudno wyobrazić sobie wyjście z domu bez niego, nawet jeśli wychodzimy tylko po to, aby zażyć trochę ruchu. Osoby aktywne, biegacze, ale też amatorzy innych sportów, doskonale wiedzą, jak wiele korzyści płynie z posiadania smartfona na siłowni czy w parku. Pozwala on bowiem nie tylko cieszyć się aktywnością, słuchając przy okazji muzyki, audiobooków czy podcastów, ale również na śledzenie najróżniejszych aktywności, jak choćby przebiegniętej trasy.

Najpopularniejsze opaski na telefon do biegania 2023:

Zanim jednak zdecydujesz się zabrać smartfona na wieczorny bieg, upewnij się, że odpowiednio zadbałeś o to, aby nic mu się nie stało, ale też aby sobie zapewnić komfort użytkowania.

Opaski do biegania mają bardzo prostą funkcję – mają zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniami, a nam, uprawiającym sporty, umożliwić łatwy dostęp do smartfona. W czasie ruchu, czy jest to bieg czy inny rodzaj aktywności, nasze ciało porusza się, pracuje, przez co łatwo jest stracić kontrolę nad tym, co dzieje się z naszym urządzeniem, a co za tym idzie uszkodzić je. Telefon wrzucony do kieszeni, w czasie skłonów czy biegu łatwo może się wysunąć z niezabezpieczonej kieszeni. Z drugiej strony, jeśli ją zasuniemy suwakiem, to nie będziemy mogli odrzucić przychodzącego połączenia, czy zmienić niepasujący utwór na inny.

Ranking smartbandów 2023

Opaska na telefon do biegania – co powinna mieć?

Opaska na telefon powinna pełnić dwie podstawowe funkcje, po pierwsze chronić smartfona przed wysunięciem i ewentualnymi obrażeniami zewnętrznymi, ale także przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr i drobny deszcze. Przed zakupem sprawdź, z jakiego materiału wykonana jest opaska i czy nie jest to tworzywo, które łatwo nasiąknie wodą. Niektóre modele będą pokryte specjalną warstwą ochronną chroniącą właśnie przed wilgocią.

Drugim istotnym aspektem jest to, aby opaska umożliwiała wygodny dostęp do telefonu komórkowego. Przed zakupem sprawdź materiał, z którego wykonana jest przezroczysta powłoka.

Warto również zweryfikować, czy opaska posiada otwór, przez który będzie można przeciągnąć słuchawki i ewentualny pilot do zmiany piosenek czy odcinków podcastów w trakcie biegu. Warto również sprawdzić, jak opaska jest mocowana do ramienia lub paska. Najpopularniejsze rozwiązania to rzep albo elastyczny pasek zapinany klamerką. Pamiętaj, aby przed zakupem opaski sprawdzić jej rozmiar w calach, aby jak najlepiej dopasować ją do twojego telefonu.

Opaska na telefon do biegania – proponowane modele

Oto nasz ranking najlepszych opasek na telefon do biegania – top 5 w 2023 roku!

Platinet Sports LED Armband 43705

To bardzo klasyczny model opaski, zapiany na rzep i przeznaczony dla telefonów o przekątnej wyświetlacza wynoszącej 5 cali. Miłym dodatkiem są tu diody LED (jest ich 8), które poprawiają widoczność w nocy – pamiętaj, że są one zasilane osobnymi bateriami.

4F H4L17 AKB002

Opaska na telefon od polskiego producenta odzieży i akcesoriów sportowych. Posiada dodatkową kieszonkę na przykład do przechowywania kluczy, a także zapewniające bezpieczeństwo elementy odblaskowe. Producent zapewnia, że neoprenowe wykończenia będę bezpieczne dla skóry i nie będą wywoływać podrażnień.

Nike Sport Arm Band Nrn16002 Bk

Kolejna opaska na telefon od producenta sportowej odzieży, tym razem światowego giganta ze Stanów Zjednoczonych. Zapina się ją na rzep, posiada wiele wersji kolorystycznych. Wśród cech charakterystycznych warto wyróżnić również elementy odblaskowe.

TELFORCEONE Zipper 6″

To opaska, która przez producenta wprost nazywana jest… pokrowcem. To dlatego, że obok przestrzeni na telefon (oczywiście z folią umożliwiającą obsługę urządzenia) posiada również sporą kieszeń, do której schować można karty kredytowe, słuchawki, klucze lub drobniaki.

Etui SETTY

To o tyle specyficzna opaska sportowa, że nie jest zakładana na ramię, a na brzuch, ma bowiem konstrukcję klasycznej „nerki”, z tą różnicą, że rzeczywiście telefon pokryty jest jedynie przezroczystą powłoką. Co ważne, etui posiada również otwór, którym można przeciągnąć przewód słuchawkowy. Super!

Opaska na telefon do biegania – jak jeszcze chronić telefon?

Upadek telefonu nawet z dużej wysokości i na bardzo twardą powierzchnię wcale nie musi oznaczać, że musimy już szykować pieniądze na naprawę lub nowe urządzenie. Warto jednak pamiętać, że im więcej środków ostrożności, tym bezpieczniejszy jest smartfon. Najważniejsza jest ochrona ekranu, bo jeśli ten się rozbije, to koszt jego naprawy może być porównywalny do wymiany telefonu na nowy.

Prowadząc aktywny tryb życia, warto zainwestować w odpowiednie etuti, chroniące wyświetlacz urządzenia lub założyć szkło hartowane. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na tę drugą opcję, bo jest ona najmniej inwazyjna i będzie bardzo dobrze współgrała z opaską do biegania.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów