Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

HMD, właściciel marki Nokia zaprezentował właśnie nowy mocny model – Nokię 8.3 5G. Smartfon wyróżnia się designem, obsługą sieci 5G oraz całkiem mocnymi podzespołami. Niestety przyjdzie nam na niego trochę poczekać.

Nokia z 5G

Nokia 8.3 5G prezentuje się całkiem interesująco i nowocześnie. Z przodu pierwsze skrzypce gra ekran z dziurką w ekranie w lewym górnym rogu. Smartfon ciekawie prezentuje się z tyłu. Zostanie tutaj zastosowane zagięte szkło, które zapewne dobrze będzie leżało w dłoni. Główny aparat posiada cztery obiektywy i umieszczony jest na ciekawie wyglądającej wyspie. Co interesujące, Nokia 8.3 5G będzie miała boczny skaner linii papilarnych zaszyty w przycisku włączania. Skąd to znamy?


Przykładowa oferta z Nokią 7.2:


Najnowszy smartfon od HMD będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 765G. Do wyboru będą dwie wersje pamięciowe – 6/64 GB lub 8/128 GB. Będziemy mogli także rozszerzyć przestrzeń na pliki zewnętrzną kartą pamięci. Ekran smartfona będzie sporych rozmiarów, gdyż jego przekątna wyniesie 6,8 cala o rozdzielczości Full HD+ i proporcji 20 na 9.

Za energię w Nokii 8.3 5G będzie odpowiadała bateria o pojemności 4500 mAh z możliwością szybkiego ładowania 18 W. Co ważne, nie zapomniano o tradycyjnym gnieździe słuchawkowym. Cechą wyróżniającą smartfona będzie także obsługa zwiększonej ilości zakresów sieci 5G.

Aparat główny Nokii 8.3 5G składać się będzie z czterech obiektywów. Podstawowa jednostka wyposażona zostanie w matrycę 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika będzie także obiektyw ultraszerokokątny z ulepszonym trybem nocnym, a także dwa obiektywy o matrycach 2 Mpix. Jeden dedykowany zdjęciom makro, a drugi to czujnik głębi ostrości. Wszystkie obiektywy posiadają optykę sygnowaną marką ZEISS. Na froncie zaś będzie pojedyncza kamerka do selfie o matrycy 24 Mpix.

Cena Nokii 8.3 5G została ustalona na kwotę 599 euro. Nie podano jednak za, którą wersję pamięciową, logiczne jednak wydaje się, że chodzi o wariant 6/64GB. Na smartfona przyjdzie jednak trochę poczekać, gdyż na ten moment jego dostępność na rynku przewidywana jest na lato 2020 roku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów