Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Netia czy UPC – który Internet będzie lepszy?

Netia czy UPC

Netia czy UPC? Obaj operatorzy gwarantują użytkownikom kilka istotnych zalet, jednak oferta jednego z nich okazała się znacznie korzystniejsza. Dzisiejszy artykuł został oparty na referencjach klientów serwisu Komórkomat, opiniach z najpopularniejszych forów oraz naszych indywidualnych odczuciach.

Spis treści:

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Który Internet będzie lepszy – Netia czy UPC?
 • Jaki Internet wybrać na 24 miesiące – Netia czy UPC?
 • Jaki Internet wybrać na czas nieokreślony – Netia czy UPC?
 • Gdzie wybrać pakiet łączony z Internetem – w Netii czy UPC?
 • Jakie dodatki do światłowodu oferuje UPC, a jakie Netia?

Internet domowy od UPC zaczyna się od kwoty 49,99 zł miesięcznie za 300 Mb/s. Netia natomiast gwarantuje nowym klientom tę samą prędkość za 50 zł miesięcznie od 4 miesiąca (0 zł przez 3 miesiące). Aby być jak najbardziej obiektywnym, porównamy ich oferty, biorąc pod uwagę dodatkowe usługi oraz okres zobowiązania, który dla wielu może okazać się bardzo istotny. Zatem, co wybrać? Netia czy UPC? Który internet będzie lepszy?

Netia czy UPC? – światłowód

Co okaże się lepsze? Światłowód w Netii czy UPC? Osobiście uważamy, że oba operatorzy mają w ofercie bardzo ciekawe rozwiązania zarówno pod kątem bonusów, jak i cen. Warto jednak dokładniej przeanalizować pakiety poszczególnych firm, aby wytypować ostatecznego zwycięzcę, który spełni nasze oczekiwania w 100%. Zaczynajmy!

Światłowód Netia – oferta 2023

Światłowód w Netii możemy wybrać w umowie na 24 miesiące lub bezterminowo (różnica cenowa pomiędzy tymi okresami zobowiązania wynosi 10 zł). Operator ten oferuje również Internet stacjonarny z Tidalem, a także z Tidalem i HBO Max. Dostępne są 3 umowyInternet światłowodowy 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s prędkości pobierania i 50 Mb/s, 100 Mb/s, 300 Mb/s uploadu.

Światłowód UPC – oferta 2023

Światłowód w UPC możemy wybrać w umowie na 24 miesiące, 12 miesięcy lub bezterminowo (różnica cenowa pomiędzy tymi okresami zobowiązania wynosi kolejno 5 i 10 zł). Operator oferuje również Internet stacjonarny z TV na dobry początek, modemem Connect Box oraz TV internetową UPC TV Go. Dostępne są 4 umowy: Internet światłowodowy do 300 Mb/s, 500 Mb/s, 750 Mb/s oraz 1 Gb/s prędkości pobierania i 25 Mb/s, 30 Mb/s, 40 Mb/s uploadu.

Uwaga – często ceny pakietów mogą ulegać zmianie. Ma to związek z licznymi upustami cenowymi i rabatami. Zobacz więcej na promocje Internetu stacjonarnego.

Który Internet stacjonarny wybrać – Netia czy UPC? Porównanie

W przypadku Netii ogromną zaletą jest upload wynoszący 10 Mb/s więcej w najtańszym pakiecie niż UPC oferuje w najdroższym! Nie zmienia to faktu, że UPC ma nadal ciekawą ofertę gwarantującą bardziej zróżnicowane pakiety pod kątem downloadu. Żeby jednak ostatecznie ocenić, który Internet stacjonarny wybrać, musimy kompleksowo porównać oba pakiety.

A. Internet światłowodowy Netia – do 300 Mb/s pobierania i 50 Mb/s wysyłania za 50 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

Najtańszy wariant powinien w zupełności wystarczyć do komfortowego surfowania po Internecie oraz grania w najnowsze projekcje online. Warto jednak pamiętać, że pakiet ten jest rekomendowany dla jednej lub dwóch osób korzystających z tego samego łącza.

B. Internet światłowodowy Netia – do 600 Mb/s pobierania i 100 Mb/s wysyłania za 60 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

Biorąc pod uwagę sam Internet, uważamy, że jest to znakomita opcja dla wymagających użytkowników, którzy dużo pobierają, oddają się rozgrywkom multiplatformowym oraz regularnie streamują.

C. Internet światłowodowy Netia – do 1 Gb/s pobierania i 300 Mb/s wysyłania za 70 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

Jest to bez wątpienia najszybszy Internet, jaki możemy zamówić u tego dostawcy. Patrząc na prędkość wysyłania, nie ma on konkurenta w całej Polsce. Pod kątem uploadu, Netii nie dorównuje nawet światłowód Orange, który oferuje bardzo konkurencyjne pakiety na tle innych operatorów.

D. Internet światłowodowy UPC – do 300 Mb/s pobierania i 25 Mb/s wysyłania 49,99 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

Najtańszy pakiet UPC, gdy zaakceptujemy wszystkie zgody marketingowe. Porównując oferty obu operatorów – w Netii mamy dodatkowo 25 Mb/s uploadu więcej w tej samej cenie (1 grosz różnicy). Jednym słowem, jest to rozwiązanie mniej opłacalne.

E. Internet światłowodowy UPC – do 500 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania 59,99 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

UPC pozostaje na drugim miejscu. W Netii dostajemy 100 Mb/s więcej downloadu i 70 Mb/s uploadu w tej samej cenie.

F. Internet światłowodowy UPC – do 750 Mb/s pobierania i 40 Mb/s wysyłania za 69,99 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

Lepszą ofertę ponownie otrzymamy w Netii. Dokładnie w tej samej cenie dostajemy o 250 Mb/s downloadu i 260 Mb/s uploadu więcej.

G. Internet światłowodowy UPC – do 1 Gb/s pobierania i 40 Mb/s wysyłania za 79,99 zł miesięcznie (oferta na 24 miesiące)

Prędkość Internetu jest identyczna u obu operatorów (jeśli mówimy o downloadzie). W UPC natomiast płacimy o 9,99 zł miesięcznie więcej za 260 Mb/s uploadu mniej. Chyba nie musimy pisać, kto jest zwycięzcą.

Jaki Internet na czas nieokreślony? Netia czy UPC?

Jeśli w Twojej okolicy działa obydwu operatorów z dzisiejszego zestawienia i zależy Ci na ofercie Internetu stacjonarnego na 24 miesiące – możesz bez zawahania się wybrać Netię, ponieważ jest po prostu bardziej opłacalna. Jak natomiast wygląda sprawa w przypadku światłowodu na czas nieokreślony? Szczegółowe informacje przedstawiamy poniżej!

1. Światłowód Netia – do 300 Mb/s pobierania i 50 Mb/s wysyłania za 60 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

Zakup Internetu stacjonarnego do 300 Mb/s pobierania i 50 Mb/s wysyłania w Netii jest bardzo opłacalny – dokładnie tak samo, jak Internet mobilny u tego operatora.

2. Światłowód Netia – do 600 Mb/s pobierania i 100 Mb/s wysyłania za 70 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

Według opinii naszych klientów, każdy pakiet Netii ma bardzo stabilne łącze, ale ten cieszy się największym zainteresowaniem. Prawdopodobnie z powodu przystępnej ceny i znakomitej prędkości wysyłania. Jeśli interesuje Cię dodatkowo abonament telefoniczny bez limitu transferu danych – operator komórkowy Netia oferuje aktualnie atrakcyjne promocje.

3. Światłowód Netia – do 1 GB/s pobierania i 300 Mb/s wysyłania za 80 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

W Twoim miejscu zamieszkania istnieje możliwość podłączenia usługi światłowodu? Jeśli tak, to 1 GB/s okaże się bardzo dobrym wyborem, gdy z sieci korzystają więcej niż dwie osoby.

4. Światłowód UPC – do 300 Mb/s pobierania i 25 Mb/s wysyłania za 59,99 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

Jak wygląda sprawa z Internetem bez zobowiązań w UPC? Podobnie, jak w poprzednim zestawieniu – bardziej opłaca się wybrać Netię, ponieważ oferuje 25 Mb/s wysyłania więcej za tę samą cenę (1 grosz różnicy).

5. Światłowód UPC – do 500 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania za 69,99 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

Czy 500 Mb/s pobierania i 30 Mb/s wysyłania za 69,99 zł miesięcznie wystarczy, aby zdeklasować konkurenta? Nic bardziej mylnego! Operator komórkowy Netia znów wygrywa oferując 100 Mb/s pobierania i 70 Mb/s uploadu więcej niż UPC.

6. Światłowód UPC – do 750 Mb/s pobierania i 40 Mb/s wysyłania za 79,99 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

W Netii za równe 80 zł otrzymujemy do 1 Gb/s downloadu i do 300 Mb/s uploadu. UPC niestety ponownie przegrywa ofertą za 79,99 zł miesięcznie, w której dostajemy jedynie 750 Mb/s pobierania i 40 Mb/s wysyłania.

7. Światłowód UPC – do 1 Gb/s pobierania i 40 Mb/s wysyłania za 89,99 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony)

Jak mogliśmy się domyślić, UPC przegrywa kolejne starcie oferując prędkość downloadu do 1 GB/s i uploadu do 40 Mb/s za 89,99 zł miesięcznie. Reasumując, usługi Netii są po prostu bardziej opłacalne, ponieważ za 10 zł mniej (bez grosza) otrzymujemy aż do 1 GB/s pobierania i do 300 Mb/s wysyłania.

Jaki pakiet łączony z Internetem wybrać – Netia czy UPC? Podpowiadamy!

Netia Internet rabat 3 miesiące 0 zł

Netia oferuje stabilny Internet światłowodowy w połączeniu z Tidalem lub HBO GO. Jak wspomnieliśmy powyżej – trzeba za to dopłacić 10 lub 20 zł, w zależności od wybranej opcji. W przypadku UPC sprawa wygląda podobnie, również można dobrać dodatkowe usługi w atrakcyjnych cenach. Są to m.in.:

 • pakiety sportowe
 • pakiety filmowe
 • wzmacniacz Wi-Fi
 • usługi komórkowe
 • urządzenia

Jeśli zależy nam na pakiecie sportowym, mamy do wyboru Viaplay (dodatkowe 34 zł miesięcznie), Eleven Sports GO (dodatkowe 14,99 zł miesięcznie) oraz Polsat Premium GO (dodatkowe 19,99 zł miesięcznie).

Nieco bardziej atrakcyjne są pakiety filmowe z Internetem światłowodowym, ponieważ HBO GO otrzymamy za 19,99 zł miesięcznie, a internetowy pakiet FILMKLUB za jedyne 14,99 zł miesięcznie.

Ciekawą opcją jest także innowacyjny wzmacniacz Wi-Fi za 14,99 zł miesięcznie, który poprawi zasięg naszego Internetu, gdy mamy grube ściany lub piętrowy dom. Wówczas uzyskamy znacznie bardziej stabilne połączenie. Warto również wspomnieć o usługach komórkowych od UPC — to ich znaczna zaleta pod względem cenowym.

Usługi komórkowe UPC:

 • pakiet Smart 10 GB – dodatkowe 19,99 zł miesięcznie do abonamentu
 • pakiet Super 5G 25 GB – dodatkowe 24,99 zł miesięcznie do abonamentu
 • pakiet VIP 5G 50 GB – dodatkowe 59,99 zł miesięcznie do abonamentu

Jeśli lubimy nowinki technologiczne, na pewno zainteresuje nas również zestawienie urządzeń, jakie możemy dodatkowo kupić w ofercie światłowodowej UPC. Wszystkie w ratach 0% za powiedzmy sobie szczerze – symboliczną kwotę nieprzekraczającą 25 zł miesięcznie. Są to m.in.:

 • Mi 360 Home Security Camera 1080p – dodatkowe 7,46 zł miesięcznie do abonamentu
 • Xiaomi Mi Watch (czarny) – dodatkowe 22,28 zł miesięcznie do abonamentu
 • UPC 4K Media Streamer – dodatkowe 10,00 zł miesięcznie do abonamentu

To nie wszystko, bowiem UPC oferuje również całkiem dobry smartfon realme C11 w 24 ratach 0% za dodatkowe 16,63 zł miesięcznie do abonamentu. W przypadku bonusowych usług UPC plasuje się na miejscu lidera ze względu na atrakcyjne ceny i bardzo dużą różnorodność.

Netia czy UPC – który Internet jest lepszy? Podsumowanie

Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu każdy powinien znać odpowiedź na pytanie pt.: „Netia czy UPC – który Internet będzie lepszy?”. Podsumowując, uważamy, że nikt nie ma wątpliwości co do niższych cen i wyższych prędkości wysyłania w Netii. Niektórzy jednak przechodzą do UPC ze względu na atrakcyjne dodatki do światłowodu w przystępnych cenach, co jest w pełni zrozumiałe.

Rekomendujemy, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej dokładnie zapoznać się z każdym pakietem obydwu operatorów. Dodatkowo warto porozmawiać z konsultantami Netii oraz UPC, ponieważ może okazać się, że pewne aspekty w UPC będą nas przekonywały bardziej, niż cena w Netii i odwrotnie.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

1.3/5 - (21 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tytuł to „który internet lepszy. Natomiast widzę tu tylko porównanie cen i który kożystniejszy.
„Dzisiejszy artykuł został oparty na referencjach klientów serwisu Komórkomat, opiniach z najpopularniejszych forów oraz naszych indywidualnych odczuciach.”
Gdzie te opinie bo dane są tu tylko z ofert zaweartych na stronach. Brakuje tu informacji że na podstwawie petentów internet A jest bardziej stabilny natomiast internet B częto nie daje pełnej zadeklarowanej prędkości.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów