Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nawigacja bez Internetu

avatar
1
internet

Smartfon to nie tylko dzwonienie, SMS-owanie i surfowanie po portalach społecznościowych. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest nawigacja. Niestety, najpopularniejsza aplikacja Google Maps dopiero od niedawna posiada (mocno ograniczoną) funkcję nawigacji bez konieczności posiadania aktywnego połączenia z internetem. Co zrobić w przypadku długiej podróży zagranicznej? Sięgnąć po jedno ze sprawdzonych rozwiązań.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem
PORÓWNAJ OFERTY

Zmiana prawa międzynarodowego, która pozwala korzystać z Internetu na terenie całej Unii Europejskiej bez konieczności ponoszenia astronomicznych opłat roamingowych, znacznie uprościła korzystanie z elektronicznej nawigacji, dostępnej w smartfonie. Co zrobić w przypadku, kiedy musimy udać się poza teren Wspólnoty, a nie chcemy narazić się na dodatkowe koszty? Sięgnąć po jedno z darmowych rozwiązań.

1. Google Maps (w ograniczonych zakresie)

mapy google

Niestety, w dalszym ciągu najpopularniejsze Google Maps wymaga dostępu do sieci, choć twórcy nieco poprawili tą niedogodność, pozwalając na zapisanie danego obszaru w trybie offline. Jak tego dokonać? Sprawdź, czy masz połączenie z Internetem i zaloguj się w Mapach Google. Wyszukaj dowolne miejsce, np. Bielsko-Biała. Na dole kliknij nazwę lub adres miejsca, a następnie a następnie Pobierz. Zaznacz interesujący cię obszar i… gotowe. Największa wada? Możliwość zapisu czworokąta o promieniu 200 na 300 km.

2. Mapy offline i nawigacja

mapy offline

Całkiem młoda, lecz zyskująca bardzo dużą popularność aplikacja. Największymi zaletami są: prostota obsługi, nakładki informacyjne np. o fotoradarach w okolicy, pełny rejestr podróży oraz prowadzenie po pasach ruchu na danej drodze, co może być przydatne przy bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach. Dodatkowo budynki są wyświetlane w trzech wymiarach.

3. NaviExpert 

NaviExpert to aplikacja, która stała się popularna dzięki współpracy z największymi operatorami w naszym kraju. Przykładowo każde urządzenie w sieci T-Mobile posiada domyślnie zainstalowany program, a niektóre oferty dają możliwość nielimitowanego korzystania z internetu. Sama apka jest bardzo intuicyjna w obsłudze, dzięki czemu nawet mniej zaawansowany użytkownik poradzi sobie z wyznaczeniem trasy z punktu A do punktu B. Co jeszcze? Zaawansowane algorytmy omijające korki, porównanie tras alternatywnych na mapie oraz planowanie tras wielopunktowych.

4. GPS Nawigacja 

nawigacja GPS

Najładniej wyglądająca nawigacja w zestawieniu. Widać, że autorzy przyłożyli się do stworzenia dobrze wyglądającego programu. Dużym plusem jest również możliwość ustawienia wędrówki pieszej, co pozwala na wyznaczenie alternatywnych tras, niezwiązanych bezpośrednio z trasami samochodowymi.

5. HERE WeGo

nawigacja telefon

Absolutny numer jeden w zestawieniu. Pierwszym autorem nawigacji była Nokia. Użytkownicy chwalili aplikację za doskonały system naprowadzania, dużo alternatywnych dróg, pełną informację drogową i systemu komunikacji oraz możliwość pobrania tylko tego kraju, do którego się udajemy, co znacząco ogranicza ilość zajmowanego miejsca w pamięci telefonu. Obecnie po wielu poprawkach, fińska nawigacja jest uznawana za najlepsze rozwiązanie na rynku. Dlatego wystawiamy zasłużony znak jakości. Polecamy!

Komorkomat wyroznienie

star ocena
4.5/5 - (132 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

*tę niedogodność

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: