Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Meizu 20 z topowym procesorem. Kiedy premiera?

Meizu 20

Meizu nie pokazało swojego flagowca od marca 2021 roku, gdy debiutował Meizu 18. Na szczęście sytuacja ta ma się w najbliższym czasie zmienić gdyż trwają zaawansowane prace nad generacją 20. Smartfon właśnie pojawił się w bazie Geekbench pod roboczym oznaczeniem M2392, dzięki czemu mogliśmy poznać przynajmniej częściową specyfikację.

  • Meizu 20 jest na zaawansowanym etapie prac
  • będzie pracował pod kontrolą flagowego Snapdragona
  • możliwe, że będą dwa warianty tego modelu

Meizu 20

Wedle specyfikacji jaka pojawiła się na Geekbench będziemy mieli do czynienia z flagowcem z krwi i kości. Sercem Meizu 20 ma być bowiem najnowszy Snapdragon 8 Gen 2. Na pokładzie ma się także znaleźć 12 GB pamięci RAM. Na pliki będzie zaś przeznaczone 512 GB przestrzeni dyskowej raczej bez możliwości rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Pojawiają się również inne warianty pamięciowe. Możliwe, że oprócz wyżej wymienionej konfiguracji będzie można wybrać wariant z 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni dyskowej. Nie wiadomo do końca, czy będzie to ten sam model smartfona, czy nastąpi tutaj rozróżnienie na wariant „zwykły” i „Pro”.

Na ten moment to praktycznie wszystkie informacje dotyczące specyfikacji flagowca od Meizu. Można jednak spodziewać się, że na pokładzie zagości ekran o minimalnej przekątnej 6,6 cala. Zapewne będzie on wykonany w technologii AMOLED. Nie powinno tutaj również zabraknąć odświeżania na poziomie 120 Hz. Powinien mieć również zaimplementowany czytnik linii papilarnych pod ekranem.

W przypadku aparatów można spodziewać się, że Meizu 20 zaoferuje potrójną jednostkę główną. Oprócz podstawowej kamerki, być może stabilizowanej optycznie, powinien znaleźć się tutaj aparat ultraszerokokątny. Miejmy nadzieję, ze całość zamknie teleobiektyw. Możliwe również, że jeśli pojawi się Meizu 20 Pro, to otrzyma on jeszcze teleobiektyw peryskopowy.

Smartfon ma pracować na Androidzie 13 przykrytym autorską nakładką. Data premiery jeszcze nie jest znana, ale ma się ona odbyć w pierwszym kwartale 2023 roku. Ceny na razie również pozostają tajemnicą.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Meizu na grudzień 2022.

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: