Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

MediaTek Dimensity 9200 szybszy o 26% od poprzednika? Wczesne testy AnTuTu

Dimensity 9200 przecieki

MediaTek Dimensity 9200 został wstępnie sprawdzony w testach AnTuTu. Już teraz można ostrożnie założyć zwiększenie wydajności o około 26% w stosunku do Dimensity 9000. To spora różnica między tymi generacjami.

  • Dimensity 9200 może być o 26% szybszy od poprzednika
  • szykuje nam się naprawdę świetny procesor CPU
  • jego premiera już za parę tygodni

Testy Dimensity 9200

W przypadku MediaTeka nie można zarzucić braku przeskoków jakościowych między kolejnymi generacjami procesorów. Przynajmniej tych z górnej półki. Niemal rok temu o tej porze producent przedstawił flagowy chipset Dimensity 9000, który jako pierwszy przebił milion punktów w testach AnTuTu. Teraz te same testy wskazują na 1,26 mln punktów dla najnowszego Dimensity 9200. Jest to wzrost o około 26%! W połowie miesiąca pisaliśmy o wzroście 25%, ale wygląda na to, że może być on jeszcze wyższy.

W międzyczasie – mniej więcej w połowie „cyklu życiowego Dimensity 9000” – MediaTek przedstawił wzmocniony wariant 9000+, który jest o ok. 5% wydajniejszy od pierwowzoru. Wydajność GPU wzrosła o 10%. Nadchodząca generacja nowego Dimensity, wstępnie nazwanego 9200, ma oferować jeszcze większy przeskok wydajnościowy. Wystarczy wspomnieć o GPU, który przy 550 tys. pkt bije na głowę Asusa ROG Phone 6D Ultimate (ok. 430 tys. pkt), a który we wrześniu był przecież najlepiej działającym telefonem według testów AnTuTu.

MediaTek Dimensity 9200 ma się ukazać za kilka tygodni, możliwe, że w okolicach premiery Snapdragona 8 Gen 2, który będzie stanowił dla niego bezpośrednią konkurencję.

Zobacz również: Smartfony realme z Dimensity 1080 jeszcze w tym roku. MediaTek zadowolony

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów