Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Duże aktualizacje Androida dla telefonów LG znikających z rynku

avatar
lg wing

Niestety kolejny producent oficjalnie zapowiedział, że zamyka swój dział zajmujący się produkcją i dystrybucją smartfonów. Tym razem jest to LG. Oznacza to, że niebawem marka zniknie ze smartfonowego rynku. Na osłodę pozostaje obietnica producenta o aktualizacji wybranych serii smartfonów nawet do Androida 13.

Najlepsze telefony LG 2021

Aktualizacje przez trzy kolejne lata

Wiele oczywiście zależy od tego jak szybko nadejdą następne generacje androidowego systemu. LG natomiast obiecało regularne aktualizacje wybranych modeli przez trzy kolejne lata. Modele Velvet, Wing i niektóre serie G oraz V z 2019 roku i młodsze mają otrzymywać aktualizacje Androida przez trzy lata od ich premiery. Natomiast „niektóre” modele, takie jak LG Stylo i seria K doczekają się dwóch dużych aktualizacji systemu.

LG doprecyzowało, które modele smartfonów powinny dostać co najmniej aktualizację do Androida 12. Wśród wymienionych telefonów LG są: LG Wing, LG Velvet, LG Velvet LTE, LG V60, LG V50s, LG V50, LG G8, LG Q31, LG Q52, LG Q92. Z kolei update do Androida 11 ma mieć miejsce m.in. w modelach LG G8s, LG G8X. Te i większość wcześniej wymienionych ma dostać aktualizacje do Androida 11 w IV kwartale 2021. Lista ta obejmuje aktualną sytuację, można zatem domniemywać, że w wybranych przypadkach może się ona jeszcze zmienić. Dodatkowo LG Wing, LG Velvet powinny otrzymać także aktualizację do Androida 13. Być może potem ta lista jeszcze się rozszerzy, ale czas pokaże jak będzie w praktyce.

Dział LG odpowiedzialny za smartfony już od paru lat przynosił spore straty. Jednak długo wydawało się, że jego zamknięcie to ostateczność. Tym bardziej, że najnowsze pomysły firmy były ciekawe i oryginalne, szczególnie na tle konkurencji. Trzeba tutaj wymienić akcesoria z dodatkowym ekranem jak przykładowo w wypadku LG Velvet, czy też model LG Wings, który oferował dwa ekrany, lecz w zupełnie innowacyjny sposób. Również wielu melomanów zapłacze za wybranymi modelami koreańskiego producenta, gdyż uchodziły one za jedne z najlepszych muzycznych smartfonów.

LG od dłuższego czasu szło swoją drogą w smartfonowym świecie. I często zaskakiwało pozytywnie. Warto przypomnieć sobie chociażby model LG G5. Po pierwsze był to pierwszy popularny smartfon, który użył drugiego, szerokokątnego obiektywu. Dodatkowo był to model umożliwiając podpięcie dodatkowych modułów rozszerzających jego funkcjonalność. To ostatnie niestety nie weszło wtedy do szerszego użytku, jednak dziś to rozwiązanie jest popularne przede wszystkim w smartfonach gamingowych. A bez szerokiego kąta już praktycznie żaden smartfon nie debiutuje.

Szkoda, że niestety próba reaktywacji działu mobilnego LG nie przyniosła skutku. Można powiedzieć, że pewna era została zamknięta, gdyż LG było jedna z najdłużej obecnych marek na rynku telefonów komórkowych.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: androidauthority.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: