Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak odblokować telefon bez utraty danych?

avatar
SmartThings Find Samsung

Jak odblokować telefon bez utraty danych? Czasem zdarza się, że zapomnisz swój PIN lub charakterystyczny szlaczek służący do odblokowania telefonu. Na szczęście najczęściej jest to chwilowe. Ale co zrobić jeśli „trwale” zapomnisz hasła? Jak odblokować smartfona bez utraty danych? Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Zapraszamy do lektury!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak odblokować smartfona bez utraty danych?
  • Jak odblokować smartfona za pomocą konta Samsung?
  • Jak odblokować smartfona za pomocą konta Google?
  • Jak odblokować smartfona za pomocą Smart Lock?

Wprowadzenie

Telefon zablokowany to prawdziwa katastrofa. Cóż można na to poradzić? Najprostszą odpowiedzią i najbanalniejszym rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście nie zapominanie hasła. Również odblokowywanie skanerem linii papilarnych (odcisk palca) lub twarzą jest jakimś rozwiązaniem, choć jak wiemy w celach bezpieczeństwa od czasu do czasu i tak trzeba wprowadzić kod PIN lub wzór blokady/wzór odblokowania (ekran blokady Androida). Wtedy zdecydowanie odblokujesz telefon bez utraty danych.

Jak odblokować kartę SIM?

A co jeśli wtedy złapie Cię chwilowa amnezja? Oczywiście zapisywania kodu PIN czy wzoru nie polecamy, bo zawsze istnieje niebezpieczeństwo przejęcia tych danych przez osoby nieuprawnione. Jak zatem odblokować telefon bez utraty danych?

Jak odblokować telefon za pomocą Smart Lock?

Odblokowanie karty SIM

To taka funkcja, w której smartfon automatycznie odblokowuje się w zaufanych miejscach. W tym celu trzeba oczywiście odpowiednio tę funkcję skonfigurować. I nawet jeżeli nie zdołasz przypomnieć sobie Twojego kodu PIN lub wzoru, to w zaufanych miejscach jesteś w stanie skopiować wszystkie niezbędne pliki i informacje. Pamiętaj również, że nie wszystkie telefony na Androidzie posiadają tę funkcję.

Najpopularniejsze telefony z systemem Android 2024:

Najprostszym sposobem odblokowywania smartfona jest czytnik linii papilarnych. Wystarczy przyłożyć i już. Nie trzeba za każdym razem pamiętać żadnego ciągu cyfr czy szlaczków. Problem jednak pojawia się, gdy od czasu do czasu lub po restarcie trzeba wprowadzić wcześniej wprowadzony kod PIN. Jeśli go nie pamiętasz, to rzeczywiście możesz mieć problem z odblokowaniem smartfona. Chyba, że ustawiłeś inną metodę odblokowania.

Dobrym sposobem (choć nie najbezpieczniejszym) jest odblokowywanie smartfona twarzą. Gdy zawiodą odciski palców zawsze możesz odblokować telefon skanem twarzy.

Jak odblokować telefon Samsung?

Samsung wyniki II kwartał 2022

Jeżeli masz telefon Samsung i podczas konfiguracji lub w późniejszym czasie zalogowałeś się także na konto Samsunga, to masz ułatwioną sytuację. Wystarczy, że:

Wejdziesz na stronę http://findmymobile.samsung.com i zalogujesz się przy użyciu danych konta Samsung. Możesz tutaj także skorzystać z automatycznego podstawiania haseł za pomocą konta Google, ale oczywiście pod warunkiem, że tak samo się zalogowałeś w telefonie. Przejdź do opcji „Odblokuj mój telefon”. Kliknij przycisk „Odblokuj”. I po sprawie! Konto Google może Cię uratować z opresji!

Najpopularniejsze telefony Samsung 2024:

Galaxy A53 premiera

Jak odblokować telefon Samsung, gdy zapomni się wzoru?

Pamiętaj, że wykorzystanie Find My Mobile dotyczy jedynie smartfonów Samsung (wszystkie smartfony tej marki pracują na systemie Android, tak samo jak telefony Huawei czy np. Xiaomi). Problem może pojawić się, gdy nie jesteś zalogowany lub zapomniałeś hasła do konta Samsung. Kłopotem może być także sytuacja, w której smartfon nie ma włączonej transmisji danych – wtedy niestety konto Samsunga może „nie widzieć” smartfona.

Samsung Galaxy S23 2x zoom aktualizacja

Odblokowanie telefonu w serwisie

Zawsze możesz również oddać swoje urządzenie do fachowego serwisu, który odzyskuje dane. Jest to dość kosztowna operacja, jednak jeśli miałeś na telefonie jakieś arcyważne dane, których wcześniej nigdzie nie skopiowałeś, jest to jakieś rozwiązanie.

Przy czym polecamy przede wszystkim serwisy które są sprawdzone, mają dobre opinie i ze świadomością jednak, że coś może pójść nie tak. Jest to jednak ingerencja w telefon i nie zawsze uda się nawet w ten sposób odblokować telefon bez utraty danych (a więc resetu do ustawień fabrycznych) lub w ogóle odzyskać dane. Musisz mieć tego świadomość.

Programy do odblokowania telefonu

Podłącz urządzenie do komputera i odblokuj telefon za darmo – tym razem domowym sposobem.

Możesz bowiem sam spróbować użyć różnych programów do łamania blokady ekranu za pomocą kabla USB. Jednak nie zawsze są one skuteczne, a dodatkowo często mogą uszkodzić smartfon tym samym pozbawiając cię Twoich danych. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest mimo wszystko oddanie smartfona do specjalistycznego serwisu.

Blokada PIN na karcie SIM

eSIM w Play

Może być tak, że masz ustawioną jedynie blokadę karty SIM. W tym wypadku jest to sytuacja, gdy przykładowo smartfon się rozładuje i przy ponownym włączeniu ów kod PIN jest wymagany. W takim wypadku tak naprawdę do odblokowania samego smartfona wystarczy wyjęcie tej karty SIM. Jeśli nie pamiętasz PIN-u i błędnie wprowadzisz trzy razy kod, wtedy wymagane jest wprowadzenie kodu PUK. Otrzymujesz go wraz z kartą SIM. Jeśli ten kod zgubiłeś pozostaje Ci wymiana karty SIM. Natomiast zyskujesz odblokowany telefon bez utraty danych.

Co jednak, gdy Twój telefon jest zablokowany hasłem/kodem PIN lub PUK? Przeczytaj w tym celu poniższy poradnik.

Jak odzyskać kod PIN/PUK?

Najlepszym jednak rozwiązaniem na odblokowanie smartfona bez utraty danych jest po prostu niezapomniane hasło blokady.

Zapomniałeś hasła do telefonu? Podsumowanie

Odblokowanie telefonu bez utraty danych może być dość problematyczne. Na szczęście istnieje kilka sposobów jak tego dokonać. Może Ci w tym pomóc konto Google, konto Samsung, podłączenie do komputera za pomocą kabla USB (programy zewnętrzne) lub odpłatna wizyta w serwisie.

Nie polecamy zapisywania kodów PIN czy PUK na kartce i trzymania jej pod etui telefonu, gdyż jest to potencjalnie bardzo niebezpieczne. Reset smartfona i jego przywrócenie do ustawień fabrycznych aby usunąć blokadę i w celu ustawienia nowego hasła czy kodu pomoże tylko połowicznie, gdyż w ten sposób usuniesz wszystkie dane!

Postępuj zgodnie z zaleceniami – wypróbuj powyższe metody i ciesz się odblokowanym smartfonem z zachowanymi wszystkimi danymi!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4/5 - (10 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.