Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P40 i P40 Pro – garść nowych informacji

Huawei P40

Gigant z Kraju Środka intensywnie pracuje nad flagowymi modelami Huawei P40 i P40 Pro. Ich premiera zbliża się wielkimi krokami, czego dowodem jest pojawienie się ich na stronie certyfikacyjnej TENAA. Znamy też prawdopodobny wygląd smartfonów.

Huawei P40 w marcu?

Zgodnie z danymi, które znalazły się na wspomnianej stronie TENAA, Huawei P40 oznaczony jest roboczo ANA-AN00 i ANA-TN00. Jego mocniejszy brat, czyli wersja Pro jest oznaczona jako ELS-AN00 i ELS-TN00. Na razie nie wiadomo, czy i ewentualnie jak będą różnić się dwie robocze wersje tego samego modelu. Wiadomo natomiast, że oba będą obsługiwały technologię 5G.

Praktycznie pewne jest także, że w obu modelach zobaczymy najmocniejszego w tym momencie Kirina 990 5G. Pod tym względem chiński gigant raczej nas nie zaskoczy. Nie wiadomo jakie będą wersje pamięciowe obu modeli. Wydaje się jednak, iż należy oczekiwać minimum 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na pliki. Otwarte pytanie pozostaje również o mocniejszą wersję Pro – czy zobaczymy tam maksymalną kość 12 GB czy też 16 GB.

Huawei P40 będzie najprawdopodobniej posiadał potrójny aparat główny. Wszystko wskazuje na to, że podstawowa kamerka dostanie matrycę 52 Mpix. Oprócz tego będzie można skorzystać z obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 40 Mpix oraz teleobiektywu z matrycą 8 Mpix i trzykrotnym zoomem optycznym. Mamy nadzieje, że przynajmniej dwa z nich będą posiadały optyczną stabilizację obrazu.


Recenzja Huawei P30 ->


Jeżeli chodzi o Huawei P40 Pro, to kwestia aparatu będzie wyglądała nieco inaczej. O ile pierwsze dwa „oczka” będą prawdopodobnie takie same jak w przypadku zwykłego modelu P40, o tyle zamiast klasycznego teleobiektywu powinniśmy tutaj dostać pięciokrotny optyczny zoom peryskopowy. Oprócz tego wszystko wskazuje na zastosowanie w tym modelu dodatkowego czujnika 3D ToF.

Wiele wskazuje na to, że zastosowany zostanie panel wykonany w technologii OLED z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Zgodnie z grafikami możemy też spodziewać się podwójnych wycięć w ekranie na przednie aparaty, które będą miały matryce 32 i 8 Mpix.

Największą bolączką Huawei pozostaje brak dostępu do usług Google’a wynikający z konfliktu na linii USA-Chiny i narzuconego embarga. Dlatego smartfony będą dostarczane z własnym pakietem aplikacji i usług Huawei Mobile Services. Jednak w Europie, gdzie użytkownicy korzystają przede wszystkim z usług Google’a może stanowić to duży problem. Na szczęście smartfony zadebiutują z najnowszym Androidem 10.

Nie jest znana jeszcze cena flagowców od Huawei. Jednak jeżeli firma chce liczyć na jakikolwiek sukces na Starym Kontynencie to musi rozważnie wycenić swoje urządzenia. Przewidywana premiera flagowców odbędzie się prawdopodobnie w marcu.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.