Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P Smart S zawitał do Europy

Huawei P Smart S

Huawei pomimo ciężkiej sytuacji związanej z embargiem ze strony USA cały czas stara się zaznaczać obecność na światowych rynkach. Co jakiś czas słyszymy informacje o kolejnych nowościach. Chiński gigant właśnie wprowadził kolejny model smartfonu tym razem we Włoszech.

Średniak z dobrym ekranem

Huawei P Smart S – bo o nim mowa – to przedstawiciel średniej półki, którego charakteryzuje przyzwoita bateria, wcięcie w ekranie i obecność potrójnego aparatu głównego. Niestety w modelu tym nie znajdziemy natywnie zainstalowanych usług Google’a.

Smartfon pracuje pod kontrolą nieco wysłużonego już Kirina 710F wspartego 4 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczone zostało 128 GB przestrzeni dyskowej. Znajdziemy tutaj także baterię o niezłej pojemności 4000 mAh z obsługą ładowania na poziomie 10W.

W Huawei P Smart S zastosowano ekran o przekątnej 6,3 cala wykonany w technologii OLED. Zapewnia on rozdzielczość na poziomie Full HD+ i posiada zaimplementowany czytnik linii papilarnych w ekranie.

Smartfon otrzymał potrójny aparat główny. Znajdziemy tutaj zatem jednostkę podstawową o matrycy 48 Mpix. Oprócz tego będzie można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix oraz z czujnika głębi ostrości o matrycy 2 Mpix. Na froncie znalazło się miejsce dla pojedynczej kamerki o matrycy 16 Mpix.

Co ciekawe Huawei P Smart S posiada także tradycyjne złącze słuchawkowe. Nie zabrakło tutaj również miejsca na NFC, USB-C oraz Bluetooth 5.0. Dla niektórych istotną informacją będzie to, że smartfon posiada gniazdo dual-SIM.

Smartfon jest już dostępny we Włoszech w kwocie 249,90 euro. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że pojawi się również w innych krajach. Jednak na tle bardzo podobnych modeli (także ze stajni Huawei) może mieć trudne zadanie, by osiągnąć oczekiwaną sprzedaż.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: