Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Były czasy, gdy nie było tygodnia bez chociażby jednej wzmianki o nowych smartfonach od Huawei. Producent ten był jednym jednym z liderów światowej sprzedaży smartfonów. Niestety embargo nałożone przez USA na Chiny załamało globalną sprzedaż firmy. Po prostu o smartfonach Huawei, a szczególnie tych nieflagowych, praktycznie się nie słyszy. Na szczęście firma dalej wypuszcza kolejne smartfony. Jednym z nich będzie Huawei Nova 8i.

Ciekawy średniopółkowiec

Jak wynika z zaprezentowanych renderów, które pojawiły się w sieci, Huawei Nova 8i będzie miał okrągłą wyspę aparatu głównego podobną nieco do serii Mate 30 Pro. Na wyspie zmieściły się cztery aparaty, natomiast lampa błyskowa będzie umieszczona poza jej obszarem. Ramki smartfona wydają się być zagięte, a jego lewy bok najprawdopodobniej skrywa czytnik linii papilarnych.

Wedle dostępnych informacji Huawei Nova 8i będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 662. Nie ma mowy na ten moment na temat wersji pamięciowych, jednak można założyć, że będzie to 8 GB RAM i minimum 128 GB przestrzeni dyskowej. Nie wiadomo, czy smartfon obsłuży zewnętrzną kartę pamięci.

Jeśli chodzi o ekran zastosowany tutaj będzie panel IPS LCD o przekątnej 6,67 cala. Będzie on obsługiwał rozdzielczość na poziomie Ful HD+. W jego lewym górnym rogu znajdzie się miejsce na pojedynczą dziurkę dla aparatu do selfie.

W przypadku kamerek głównych możemy tutaj liczyć, jak już wcześniej wspomniano, na poczwórną jednostkę ulokowaną na wystającej wyspie. Podstawowy aparat zostanie wyposażony w matryce 64 Mpix. Oprócz tego znalazło się miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego. Całość uzupełniają dwa „oczka” o matrycach 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro oraz do pomiaru głębi ostrości. Parametry aparatu do selfie nie są niestety na ten moment znane.

Z pozostałych informacji dotyczących Huawei Nova 8i warto odnotować pojemność baterii, która wyniesie 4300 mAh i będzie obsługiwała szybkie ładowanie na poziomie 66 W. Smartfon prawdopodobnie będzie dostępny w kolorach Moonlight Silver, Starry Black i Interstellar Blue. Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat cen oraz daty premiery. Nie wiadomo również na jakie rynki zostanie przeznaczony ten model.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów