Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei Nova 12 zadebiutował. Na co możemy liczyć?

Huawei Nova 12 zadebiutował. Na co możemy liczyć?

Huawei Nova 12 właśnie został zaprezentowany. Na ten moment pojawił się na rynku azjatyckim. Do zaoferowania ma całkiem mocną specyfikację techniczną i ciekawy wygląd. Niebawem powinien także trafić do regularnej sprzedaży. Nie wiadomo natomiast kiedy pojawi się na rynku globalnym. 

  • Huawei Nova 12 pracuje pod kontrolą autorskiego Kirina
  • ma do zaoferowania potrójny aparat fotograficzny
  • nie zabrakło szybkiego ładowania 

Huawei Nova 12

Huawei Nova 12 pracuje pod kontrolą autorskiego Kirina 8000. Procesor w tej wersji obsługuje tylko sieci 4G, co może świadczyć, że model ten pojawi się poza Azją. Do dyspozycji użytkownika będą dwie wersje pamięciowe, z 256 GB przestrzeni dyskowej lub 512 GB. Być może w późniejszym czasie pojawią się jeszcze inne warianty. 

Smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 6,7 cala wykonany w technologii OLED. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Nie zabrakło tutaj także czytnika linii papilarnych zaimplementowanego pod ekranem. 

Huawei Nova 12 ma do zaoferowania potrójny aparat fotograficzny. Główna jednostka została wyposażona w matrycę o rozdzielczości 50 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix. Całość uzupełnia „oczko” dedykowane zdjęciom makro. Ciekawie zapowiada się aparat do selfie o matrycy 60 Mpix. 

Urządzenie wyposażone zostało w baterię o pojemności 4600. Obsługuje ona szybkie ładowanie o mocy 100 W. Na pokładzie znajduje się autorskie oprogramowanie HarmonyOS. Ceny tego modelu startują od około 420 dolarów i można go już zamówić w przedsprzedaży. Na półkach sklepowych pojawi się natomiast od 5 stycznia 2024 roku. 

Zobacz również: TOP 5 telefonów Huawei na grudzień 2024

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.