Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei Mate 50 z dużym notchem? To kolejna kiepska wiadomość

avatar
Mate 20 Pro

Czy Huawei Mate 50 z dużym notchem ma sens? Tego typu stylistyczne zabiegi były modne kilka lat temu, ale wygląda na to, że chiński producent postawi właśnie na takie rozwiązanie.

  • seria Huawei Mate 50 ma mieć szerokiego notcha
  • będzie on co najmniej takich rozmiarów, jak w Mate 20 Pro sprzed 4 lat
  • premiera Huawei Mate 50 już 6 września

Huawei Mate 50 z notchem?

Tak przynajmniej wynika z najnowszych doniesień i przecieków. Według nich telefony z serii Huawei Mate 50 mają mieć co najmniej tak szerokiego notcha – na podstawie poniższych zdjęć dedykowanego szkła ochronnego na ekran – jak Huawei Mate 20 Pro z IV kwartału 2018 roku. Przypominamy, że obecnie mamy drugą połowę 2022.

Hauwei Mate 50 przecieki notch

Ekran Huawei Mate 50 ma być zakrzywiony po bokach i mieć rozdzielczość na poziomie 1220 na 2712 pikseli. Podobno nadchodzące smartfony Huawei mają mieć nietypowe proporcje wyświetlacza. Spodziewamy się ich wydłużenia.

Jeżeli potwierdzą się plotki o notchu w Huawei Mate 50, to raczej nie będzie to dobra informacja. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale obecnie nawet Apple odchodzi od notcha stawiając na otwory w ekranie (choć i to nie jest jeszcze do końca przesądzone u wszystkich modelach najnowszego iPhone’a). Oprócz notcha w Mate 50, smartfony najnowszej generacji mają otrzymać Snapdragona 8 Gen 1 zamiast nowszego 8+ Gen 1, w dodatku ograniczonego do 4G.

Premiera Huawei Mate 50 będzie miała miejsce już 6 września.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Huawei na sierpień 2022

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: