Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 8a już niebawem. Co wiemy o specyfikacji?

avatar
Grafika smartfona Google Pixel 8 w kolorze błękitnym

Z dotychczasowych doniesień wynika, że już niebawem zobaczymy średniopółkowego Google Pixel 8a. Wiele wskazuje na to, że zostanie on zaprezentowany już 14 maja tego roku. W tym dniu będzie odbywać się coroczna konferencja Google I/O. 

  • Google Pixel 8a będzie pracował pod kontrolą autorskiego Tensora G3
  • będzie miał takie same aparaty jak poprzednia generacja
  • globalna dystrybucja zostanie prawdopodobnie rozszerzona o kolejne kraje

Google Pixel 8a

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że Google Pixel 8a będzie pracował pod kontrolą autorskiego Tensora G3. Na razie nie wiadomo jakie wersje pamięciowe będą dostępne. Oczekuje się, że będzie to minimum 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni dyskowej. Smartfon powinien obsługiwać sieci 5G, ale jest to często uzależnione od oficjalnej dostępności w danym regionie. 

Na pokładzie smartfona znajdzie się ekran wykonany w technologii OLED. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Wedle dostępnych informacji maksymalna jasność ekranu ma wynieść 1400 nitów. Nie powinno tutaj również zabraknąć czytnika linii papilarnych zaimplementowanego pod ekranem. 

Wszystko wskazuje na to, że Google Pixel 8a będzie oferował podwójny aparat główny. Niektóre przecieki mówią, że będzie to taki sam zestaw jak w poprzedniej generacji. Podstawowa jednostka otrzyma zatem matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Aparat ultraszerokokątny natomiast zaoferuje rozdzielczość 13 Mpix. 

Na razie nie ma informacji na temat baterii tego modelu. Miejmy jednak nadzieję, że będzie ona pojemniejsza niż w poprzedniku. Dobrze by było również, aby oferowała szybsze ładowanie. Wydaje się, że najnowszy model może być oficjalnie sprzedawany w większej ilości krajów niż dotychczas. Oznacza to, że istnieje szansa, że jednym z nowych krajów dystrybucji będzie właśnie Polska. Cena na razie nie została ujawniona.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Pixel na marzec 2024

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.