Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zapewne nieraz spotkałeś się z tym określeniem, ale czy zadałeś sobie kiedyś pytanie czym jest multiroom? Szczególnie jeżeli rozglądałeś się za ofertą telewizyjną lub pakietem łączonym, przykładowo z telefonem komórkowym. A jeśli nie słyszałeś, to tym bardziej warto poznać jego możliwości. Być może to rozwiązanie będzie właśnie tym, czego aktualnie poszukujesz.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Spis treści:


Co to jest multiroom?

Najprościej rzecz ujmując multiroom to system, dzięki któremu możesz oglądać telewizję na kilku telewizorach niezależnie. Innymi słowy jest to sieć punktów dostępu do telewizji. Co istotne, w tym wypadku wystarczy posiadać jedną antenę, natomiast do każdego telewizora wymagany jest osobny dekoder. Na każdym odbiorniku telewizyjnym możesz oglądać inny program TV – są one niezależne od siebie.

Jak działa multiroom?

Gdy oglądasz telewizję, sygnał antenowy trafia do jednostki centralnej, która rozdziela ów sygnał na pozostałe jednostki. W zależności od parametrów, konfiguracji i możliwości może to być kilka dodatkowych telewizorów. W najnowszych dekoderach niezbędne jest posiadanie sieci Wi-Fi – zarówno jednostka centralna, jak i pozostałe dekodery, muszą być podłączone do tej samej sieci. Niektóre dekodery oferują także podłączenie przewodowe. Wszystko zależy od firmy i ewentualnie operatora, jaki udostępnia sprzęt.

Multiroom – czy warto?

System multiroom opłaca się znacznie bardziej niż podpisywanie kolejnej osobnej umowy na każdy telewizor. W tym wypadku po prostu masz jedną umowę na kilka telewizorów, czy po prostu na cały dom. Warto sprawdzić, na ile urządzeń umożliwia rozdzielenie sygnału Twój operator, ewentualnie operator którego dopiero zamierzasz wybrać.

Co to jest Smart TV? ->

Zazwyczaj możesz także dobrać usługę multiroomu do już posiadanej usługi telewizyjnej. W zależności od operatora Twój abonament zwiększy się o daną stawkę – najczęściej w zależności od ilości dodatkowych dekoderów. Operatorzy zazwyczaj wypożyczają sprzęt na czas umowy. Gdy zrezygnujesz pamiętaj, że w takim wypadku należy zwrócić dekodery.

Gdzie kupić multiroom?

Na to pytanie odpowiedź padła już powyżej – najczęściej multiroom jest powiązany z usługą abonamentową. Taką usługę możesz zamówić np. online. Multiroom zawiera już umowę na wszystkie wybrane usługi, co oznacza mniej formalności. I to jest kolejny plus takiego rozwiązania. Aktualnie w naszym kraju rozwiązanie tego typu oferuje kilku operatorów. Różnią się one cenami, jak i możliwościami. Różna jest także liczba dekoderów, która może pracować w ten sposób. Dlatego warto, żebyś zobaczył kilka alternatyw i wybrał tą opcję, która najlepiej trafia w Twoje potrzeby.

Opcję multiroom możesz dokupić chociażby w Orange. W tym wypadku dla każdego dodatkowego dekodera dopłacasz miesięcznie 10 zł. Maksymalnie możesz mieć tutaj cztery usługi jednocześnie. Więc jeśli przykładowo zdecydujesz się na ofertę Orange Światłowód + TV z dwoma dekoderami zapłacisz 119,99 miesięcznie.

Podobne możliwości oferuje UPC. Możesz korzystać z trzech telewizorów jednocześnie. W UPC występują różne kwoty miesięcznego zobowiązania – w zależności od tego, jaki typ dekodera wybierzesz. Możesz zdecydować się na klasyczne urządzenie lub przykładowo na dekoder 4K.

Również Polsat Box (dawny Cyfrowy Polsat) oferuje możliwość podpięcia się poprzez multiroom. Tutaj maksymalnie możesz korzystać z czterech urządzeń jednocześnie. Możesz przykładowo wybrać Pakiet M z 72 kanałami i do tego podpiąć multiroom. W tym wypadku również miesięcznie będziesz płacił dodatkowe 10 zł za każdy dekoder.

Multiroom – podsumowanie

Jak więc widzisz, skorzystanie z opcji multiroomu może nieść za sobą wiele korzyści. Podstawową jest po prostu oszczędność. Zwykle oferty łączone są po prostu tańsze od łącznej sumy ich indywidualnych odpowiedników. Zamiast podpisywać kilka umów w jednym pakiecie masz możliwość podłączenia kilku niezależnych od siebie telewizorów na których będzie możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych w tym samym momencie.

Dodatkową korzyścią w multiroomie jest uzyskanie niezależności. Nie ważne, czy chcesz oglądać telewizję w salonie czy w sypialni. Jedyne czego potrzebujesz to telewizor oraz multiroom. Poza tym nie musisz podpisywać wielu umów z osobna (i pamiętać o comiesięcznych rachunkach) – tu rachunek będzie tylko jeden!

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów