Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Co to jest multiroom?

Co to jest multiroom?

Co to jest multiroom? Zapewne nieraz spotkałeś się z tym określeniem, ale czy zadałeś sobie kiedyś pytanie czym on jest? Szczególnie jeżeli rozglądałeś się za ofertą telewizyjną lub pakietem łączonym, przykładowo z telefonem komórkowym. A jeśli nie słyszałeś, to tym bardziej warto poznać jego możliwości. Być może to rozwiązanie będzie właśnie tym, czego aktualnie poszukujesz.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023.


Co to jest multiroom?

Co to jest multiroom? Czym on jest?

Najprościej rzecz ujmując multiroom to system, dzięki któremu możesz oglądać telewizję na kilku telewizorach niezależnie. Innymi słowy jest to sieć punktów dostępu do telewizji. Co istotne, w tym wypadku wystarczy posiadać jedną antenę, natomiast do każdego telewizora wymagany jest osobny dekoder.

T-Mobile darmowe testowanie dekodera TV

Na każdym odbiorniku telewizyjnym możesz oglądać inny program TV – są one niezależne od siebie. Wystarczy połączyć dekodery, aby otrzymać funkcję multiroom.

Jak działa multiroom?

Jak działa multiroom? Gdy oglądasz telewizję, sygnał antenowy trafia do jednostki centralnej (na głównym dekoderze), która rozdziela ów sygnał na pozostałe jednostki. W zależności od parametrów, konfiguracji i możliwości może to być kilka dodatkowych telewizorów. OK, ale jak podłączę multiroom?

W najnowszych dekoderach niezbędne jest posiadanie sieci Wi-Fi, najlepiej w całym domu – zarówno jednostka centralna, jak i pozostałe dekodery, muszą być podłączone do tej samej sieci. Bez Wi-Fi się nie obejdzie.

Orange prezenty na Święta za 1 zł

Niektóre dekodery oferują także podłączenie przewodowe. Wszystko zależy od firmy i ewentualnie operatora, jaki udostępnia sprzęt.

Multiroom – czy warto?

Wiesz już, jak działa multiroom, ale czy warto z niego korzystać na co dzień? Jak sprawdza się multiroom w praktyce?

System multiroom opłaca się znacznie bardziej niż podpisywanie kolejnej osobnej umowy na każdy telewizor. W tym wypadku po prostu masz jedną umowę na kilka telewizorów, czy po prostu na cały dom. Warto sprawdzić, na ile urządzeń umożliwia rozdzielenie sygnału Twój operator, ewentualnie operator którego dopiero zamierzasz wybrać.

Co to jest Smart TV?

T-Mobile logo 2022

Zazwyczaj możesz także dobrać usługę multiroomu do już posiadanej usługi telewizyjnej. W zależności od operatora Twój abonament zwiększy się o daną stawkę – najczęściej w zależności od ilości dodatkowych dekoderów. Operatorzy zazwyczaj wypożyczają sprzęt na czas umowy. Gdy zrezygnujesz pamiętaj, że w takim wypadku należy zwrócić dekodery.

Gdzie kupić multiroom?

Który operator oferuje usługi multiroomu? Gdzie kupisz multiroom w dobrej cenie?

Na to pytanie odpowiedź padła już powyżej – najczęściej multiroom jest powiązany z usługą abonamentową. Taką usługę możesz zamówić np. online. System multiroom zawiera już umowę na wszystkie wybrane usługi, co oznacza mniej formalności. I to jest kolejny plus takiego rozwiązania. Aktualnie w naszym kraju rozwiązanie tego typu oferuje kilku operatorów.

Plus smartDOM promocja

Różnią się one cenami, jak i możliwościami. Różna jest także liczba dekoderów, która może pracować w ten sposób. Dlatego warto, żebyś zobaczył kilka alternatyw i wybrał tą opcję, która najlepiej trafia w Twoje potrzeby.

System multiroom możesz dokupić chociażby w Orange. W tym wypadku dla każdego dodatkowego dekodera dopłacasz miesięcznie 10 zł. Maksymalnie możesz mieć tutaj cztery usługi jednocześnie. Więc jeśli przykładowo zdecydujesz się na ofertę Orange Światłowód + TV z dwoma dekoderami zapłacisz 119,99 miesięcznie.

Podobne możliwości i usługę multiroom oferuje UPC. Umożliwia ono jednoczesne oglądanie na trzech telewizorach w tym samym czasie. Tyle odbiorników jednocześnie to niezaprzeczalna zaleta. W UPC występują różne kwoty miesięcznego zobowiązania – w zależności od tego, jaki typ dekodera wybierzesz.

Możesz zdecydować się i możesz skorzystać z klasycznych urządzeń lub przykładowo z dekodera 4K.

Polsat Box Go logotyp

Również Polsat Box (dawny Cyfrowy Polsat) oferuje możliwość podpięcia się poprzez multiroom. Tutaj maksymalnie możesz korzystać z czterech urządzeń jednocześnie. Możesz przykładowo wybrać Pakiet M z 72 kanałami i do tego podpiąć multiroom. W tym wypadku również miesięcznie będziesz płacił dodatkowe 10 zł za każdy dekoder.

Co to jest Multiroom – podsumowanie

Jak więc widzisz, skorzystanie z opcji multiroomu może nieść za sobą wiele korzyści. Podstawową jest po prostu oszczędność. Zwykle oferty łączone są po prostu tańsze od łącznej sumy ich indywidualnych odpowiedników.

Zamiast podpisywać kilka umów w jednym pakiecie masz możliwość podłączenia kilku niezależnych od siebie telewizorów na których będzie możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych w tym samym momencie.

Play Internet TV promocja

Dodatkową korzyścią w multiroomie jest uzyskanie niezależności. Nie ważne, czy chcesz oglądać telewizję w salonie czy w sypialni. Jedyne czego potrzebujesz to telewizor oraz multiroom. Poza tym nie musisz podpisywać wielu umów z osobna (i pamiętać o comiesięcznych rachunkach) – tu rachunek będzie tylko jeden!

Usługa multiroom oferowana jest m.in. przez Polsat Box (dawny Cyfrowy Polsat), Orange czy UPC. Warto postawić na opcję multiroom i tego rodzaju usługi!

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: