Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacje zdrowotne

avatar
aplikacje zdrowotne

Jeszcze nie tak dawno temu aby poznać nasz stan zdrowia musieliśmy się udać do lekarza lub skorzystać z domowych sposobów. Tymczasem dziś z pomocą przychodzi… poczciwy telefon komórkowy. Na przestrzeni ostatnich lat słuchawka przeszła prawdziwą rewolucję – producenci wyposażają swoje urządzenia w wiele przydatnych elementów i czujników. Jedne z nich sczytują nasze dane biometryczne, inne badają tętno, temperaturę, a nawet zawartość tlenu we krwi. Dziś przyglądamy się aplikacjom zdrowotnym. Która z nich najlepiej sprawdzi się w roli strażnika naszego zdrowia…

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem
PORÓWNAJ OFERTY

Aplikacja zdrowotna to specjalny program mobilny, który analizuje nasze współczynniki życiowe i doradza co robić, aby zdrowo żyć. Obecnie działa to całkiem sprawnie i pozwala na dokładne określenie np. poziomu naszego stresu, ilości kalorii do spalenia lub długości ostatniego spaceru. Pomiędzy poszczególnymi aplikacjami występują znaczne różnice. Poniżej prezentujemy 5 naszym zdaniem najlepszych wyborów.

Zdrowe Zakupy

Zacznijmy od zakupów. Prowadzenie zdrowego trybu życia wiąże się z koniecznością trzymania diety. Nie wszystkie produkty, które znajdziemy na naszych rodzimych półkach cenowych nadają się do spożycia w okresie treningowym. Z pomocą przychodzi aplikacja o wdzięcznej nazwie Zdrowe Zakupy. Wbudowany mechanizm skanowania kodów kreskowych produktów pozwala łatwo, szybko i przyjemnie sprawdzić prawdziwy skład danego jedzenia. Ponadto program wyświetli szczegółowe informacje o wartościach odżywczych i wskaże właściwą drogę żywieniową.

Samsung/Huawei/LG/ Health

Przechodzimy do wbudowanych kombajnów smartfonowych. Obecnie praktycznie każdy producent umieszcza w swoich smartfonach specjalną aplikację monitorującą naszą codzienną aktywność. Wbrew obiegowej opinii, programy te są bardzo dobrą alternatywą dla swoich płatnych odpowiedników dostępnych w Sklepie Google Play (Android) oraz iStore (Apple). Każda z nich liczy m.in. ilość kroków, spalonych kalorii, dystansu oraz posiada możliwość wyboru konkretnego trybu: biegania, jazdy na rowerze itp. Zalecamy trzymanie tych aplikacji włączonych, przez co pod koniec dnia będziemy wiedzieli jak wyglądała nasza aktywność w ciągu doby.

Dieta i trening

Najprostsza w obsłudze aplikacja zdrowotna na smartfony. Dieta i trening to sprawne połączenie funkcjonalności standardowych programów producentów oraz Zdrowych Zakupów. Oprócz kwestii monitoringu naszych danych biometrycznych, apka wskaże nam produkty, które powinniśmy spożywać, aby otrzymać jak najlepsze rezultaty treningowe. Twórcy cały czas rozwijają swój twór, który za niedługo może stać się najlepszym wyborem w stawce.

Porównaj oferty GSM
PORÓWNAJ OFERTY

Google Fit

Spaceruj, biegaj lub szalej na rowerze przez cały dzień – Twój telefon lub zegarek z Androidem Wear automatycznie zapisze informacje o Twojej aktywności w Google Fit. Tak reklamuje swoją aplikację firma Google. Wydawać by się mogło, że producent systemu operacyjnego Android będzie posiadał patent na tego typu programy, jednak nawet taki potentat musi uznać wyższość niekwestionowanego króla, czyli…

Endomondo

Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji na smartfony w ogóle. Większość z was na pewno słyszała o niej i zastanawiała się „do czego ona właściwie jest?”. Endomondo pozwala na śledzenie naszej aktywności ruchowej za pomocą wbudowanych sensorów w smartfona – krokomierza, GPS-a i pulsomierza. Dane wyświetlane są w postaci przyjaznych wykresów, które można udostępniać na portalach społecznościowych. Kto z nas nie chciałby podzielić się ze znajomymi radosną nowiną o pieszej wyprawie (przy okazji spalając ponad 1500 kalorii?). Jeśli szukacie sprawdzonego strażnika naszego zdrowia, to Endomondo będzie najlepszym wyborem.

Komorkomat wyroznienie

star ocena
4.6/5 - (9 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: