Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Android Q Beta 5 z nową formułą gestów

Android Q

Google od dłuższego czasu dopracowuje kolejną wersję swojego systemu. Na oficjalne wydanie przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak wybrańcy mogą już testować piątą wersję beta, która zwiastuje kolejne zmiany.

Gesty w Androidzie Q

Wszystko wskazuje na to, że Android Q silnie będzie stawiał na obsługę gestów. I właśnie to w dużej mierze zostało dopracowane w najnowszej wersji beta. Zasadniczo wśród głównych zmian będzie między innymi gest cofnięcia zamiast strzałki wstecz. W najnowszym Androidzie, żeby cofnąć się o poziom wystarczy przesunąć palcem od lewej krawędzi do środka. Również rozsuwanie panelu powiadomień stało się łatwiejsze, gdyż wystarczy teraz przesunąć w dół w dowolnym miejscu na ekranie. Zmieniony został także gest wysuwania szuflady. Żeby nie kolidował z gestem powrotu, należy przytrzymać palec przy krawędzi i dopiero po chwili wysunąć szufladę.


>>> Telefony z Androidem od 1 zł na abonament <<<


W Androidzie Q będziemy również mogli wywoływać Asystenta Google’a przesuwając z jednego z rogów ekranu ku środkowi. Oprócz tego w najnowszej becie postawiono przede wszystkim na dalsze usprawnienia i dopracowanie systemu, zwiększanie płynności i zabezpieczenia. Pojawiły się także białe narożniki, które maja ułatwić uruchomienie Asystenta.

Aktualizacja jest obecnie dostępna dla wszystkich telefonów Pixel, w tym na najnowsze modele Pixel 3a i Pixel 3a XL. Najnowszą aktualizację można pobrać poprzez OTA lub zainstalować bezpośrednio z udostępnionego pliku.

Źródło: 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów