Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 13 Ultra zadebiutuje później. Co wiemy?

Xiaomi 12s Ultra

Najnowsza seria Xiaomi 13 miała swoją premierę na rynku chińskim już w zeszłym miesiącu. Wśród smartfonów, które zostały pokazane nie znalazły się jednak jak do tej pory modele o najmocniejszej specyfikacji. Nie było wśród nich również Xiaomi 13 Ultra, który będzie mógł się pochwalić najmocniejszymi parametrami. Na ten model będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać.

  • Xiaomi 13 Ultra pojawi się później
  • model będzie pracował pod kontrolą flagowego Snapdragona
  • smartfon będzie dostępny zarówno na rynku azjatyckim jak i globalnym

Xiaomi 13 Ultra

Na Xiaomi 13 Ultra czekamy już od jakiegoś czasu. Co ważne, model ten zadebiutuje zarówno na rynku azjatyckim jak i globalnym. Wiele mówiło się, że model ten pojawi się na targach MWC. Niestety, nadzieje te okazały się płonne i flagowe Xiaomi zostanie wprowadzone po chińskim Nowym Roku, który wypada na 22 stycznia.

Najnowsze informacje mówią o wprowadzeniu tego modelu do sprzedaży dopiero pod koniec marca lub na początku kwietnia. Nie wiadomo jednak, czy daty te mówią tylko o rynku azjatyckim, czy o rynku globalnym. Wiele jednak wskazuje na to, że na początku będzie to ta pierwsza lokalizacja i przykładowo w Europie zobaczymy go sporo później.

A co będzie miał do zaoferowania Xiaomi 13 Ultra? Na pokładzie powinniśmy zobaczyć Snapdragona 8 Gen 2. Będzie on skonfigurowany z maksymalnie 16 GB pamięci RAM w technologii LPDDR5x. Na pliki powinno zostać przeznaczone maksymalnie 512 GB lub nawet 1 TB przestrzeni dyskowej. Nie zabraknie oczywiście obsługi sieci 5G.

Ciekawie zapowiada się w tym modelu aparat. Dotychczasowe przecieki mówią o poczwórnym aparacie głównym. Podstawowa jednostka ma zostać wyposażona w 1-calową matrycę Sony IMX989 o rozdzielczości 50 Mpix. Zapewne nie zabraknie tutaj optycznej stabilizacji obrazu. Mówi się także o znacznie lepszej stabilizacji, niż zazwyczaj spotykana w smartfonach. Nie powinno również zabraknąć teleobiektywu i aparatu ultraszerokokątnego.

Na pokładzie Xiaomi 13 Ultra powinniśmy zobaczyć Androida 13 przykrytego autorską nakładką MIUI 13. Niemal na pewno nie zabraknie również szybkiego ładowania – powyżej 100 W oraz ładowania bezprzewodowego. Na ten moment nieznana jest niestety cena smartfona.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na styczeń 2023.

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów