Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

T-Mobile ostrzega przed oszustami!

logo T-Mobile

T-Mobile ostrzega przed oszustami, którzy podają się za magentowego operatora. Bądź czujny! W ostatnim czasie T-Mobile Polska otrzymał sporo tego typu zgłoszeń od swoich klientów.

  • T-Mobile Polska ostrzega przed oszustami
  • oszuści podszywają się pod operatora T-Mobile
  • „oferują” oni atrakcyjne nagrody

Oszuści podszywają się pod T-Mobile

Oto oficjalny komunikat operatora T-Mobile Polska:

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących działań oszustów podszywających się pod T-Mobile. Komunikat zachęca do wzięcia udziału w ankietach, które umożliwią wygranie wartościowych nagród, w tym najnowszych smartfonów.

Zaobserwowane oszustwa polegają m.in. na tym, że użytkownik otrzymuje wiadomość z informacją o możliwości wygrania urządzenia (Samsung lub iPhone), w zamian za wypełnienie ankiety dotyczącej satysfakcji świadczonych przez T-Mobile usług. W kolejnym kroku wysyłana jest do niego wiadomość z informacją o właściwym wypełnieniu ankiety oraz linkiem kierującym do strony z nagrodą. Następnie klient proszony jest o podanie swoich danych osobowych, bankowych i o dokonanie płatności za przesyłkę.

Takie działanie to element phishingu, czyli metody wyłudzania danych poprzez podawanie się za inną osobę lub instytucję, a w tym przypadku T-Mobile Polska.

Przykładowy screen pokazujący oszustów podszywających się pod T-Mobile Polska:

T-Mobile oszuści

Przestrzegamy przed podawaniem danych, które miałyby posłużyć do opłacenia przesyłki lub klikaniem w jakiekolwiek linki, znajdujące się w treści takich wiadomości/reklam/stron internetowych. To wyłudzenie danych, dające przestępcom możliwość sklonowania telefonu i wyciągnięcia poświadczeń z aplikacji bankowych, co może doprowadzić do nieautoryzowanych przelewów i wyczyszczenia konta bankowego.

Jeżeli otrzymamy podobną wiadomość należy zwrócić uwagę nie tylko na styl w jakim została napisana (a w tym widoczne błędy językowe), ale też z jakiego adresu/numeru ją otrzymaliśmy oraz gdzie odsyła nas link, jeśli już w niego kliknęliśmy. „Czerwonką lampkę” powinna nam zapalić również treść, wskazująca na to, że musimy podać wrażliwe dane i pozostało nam niewiele czasu na zgłoszenie lub, że nagrody są limitowane.

Prosimy o zachowanie czujności oraz zgłaszanie tego typu sytuacji na adres: [email protected]

  • W przypadku otrzymanej wiadomości sms, prosimy o przesłanie nam screenu pełnej wiadomości, z widocznym jej adresatem oraz linkami .
  • W przypadku otrzymanej wiadomości mail, przesłanie pliku z oryginalną wiadomością w formacie .eml lub .msg jako załącznik. (Otwórz podejrzaną wiadomość, następnie File/Plik -> Save as/Zapisz jako. Otrzymany plik proszę załączyć w mailu wysłanym na adres [email protected]

Zobacz również: Uwaga na niebezpieczne SMS-y w okresie przedświątecznym!

Źródło: T-Mobile Polska.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów