Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Snapdragon 8 Gen 3 w AnTuTu. Imponujący zapas mocy

avatar
Galaxy S23 ze Snapdragonem

Najnowszy topowy procesor od Qualcomm’a czyli Snapdragon 8 Gen 3 pojawił się właśnie na popularnej platformie testowej AnTuTu. Dzięki temu poznaliśmy jakie wyniki wydajnościowe może osiągać. Dodatkowo jest to dobra okazja aby bliżej przyjrzeć się jego budowie i możliwościom, a te są zdecydowanie interesujące.

  • Snapdragon 8 Gen 3 właśnie pojawił się na horyzoncie
  • będzie to topowy procesor ze sporym zapasem mocy
  • powinien pojawić się w drugiej połowie roku

Snapdragon 8 Gen 3

Snapdragon 8 Gen 3 powinien pojawić się w nadchodzących flagowcach jeszcze w tym roku. Nie jest oczywiście powiedziane na ten moment, który model będzie pierwszy. Niewątpliwie jednak producenci będą się ścigać o miano pierwszego modelu z topowym procesorem Qualcomm’a, gdyż to zawsze dobrze wygląda marketingowo.

W serwisie AnTuTu omawiany tutaj procesor osiągnął łączny wynik na poziomie 1771106 punktów. Trzeba zauważyć, że jest to wynik na jeszcze dość wczesnym etapie rozwoju i w zasadzie służy tylko celom porównawczym. Ostateczny wynik może być jeszcze lepszy.

Snapdragon 8 Gen 3 wcześniej pojawił się także na platformie porównawczej Geekbench, gdzie uzyskał 2200 punktów w przypadku jednego rdzenia i 7000 w przypadku wielu rdzeni. Tutaj największym rywalem jest procesor A16 od Apple’a. I to on osiąga nieco wyższe wyniki ale pamiętajmy, że ostatecznie to również może się zmienić.

Wedle dotychczasowych informacji najnowszy produkt Qualcomm’a ma powstać w oparciu o proces N4P firmy TSMC i będzie zawierał konstrukcję trójklastrową 1+5+2. Wiele wskazuje na to, że zobaczymy tutaj sporą ilość pamięci podręcznej w postaci 10 MB. Znajdzie się także jeden super rdzeń Cortex X4, pięć rdzeni Cortex A720 i dwa energooszczędne rdzenie Cortex A520. Całość zwiększy układ graficzny Adreno 750.

Na razie nieznana jest data premiery Snapdragona 8 Gen 3. Zapewne pojawi się w drugiej połowie roku. Chwilę później powinien zacząć się pojawiać we flagowych modelach topowych producentów smartfonów. Zaoferuje zdecydowanie spory zapas mocy. Miejmy też nadzieję, że nie pojawią się problemy z przegrzewaniem.

Zobacz również: TOP 5 telefonów vivo na czerwiec 2023

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: