Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przecieki o Samsungu Galaxy S24 pora zacząć. Na początku procesor

avatar
Samsung Galaxy S23 series

Pojawiły się pierwsze przecieki na temat Samsunga Galaxy S24. A przecież tak niedawno debiutowała obecna generacja. Ale rynek nie znosi próżni i żyje rządzi się swoimi sprawami. Na początek pojawiają się informacje dotyczące procesora jaki będzie obecny we flagowym urządzeniu koreańskiego producenta.

  • Samsung Galaxy S24 z jednym rodzajem procesora
  • smartfon będzie pracował pod kontrolą topowego Snapdragona
  • na razie jeszcze nieznana jest nawet przybliżona data prmiery

Samsung Galaxy S24

Pierwsze informacje dotyczą procesora. Do tej pory przez wiele lat Samsung w zależności od rynku wypuszczał swoje flagowe modele ze Snapdragonem lub z autorskim Exynosem. Europie praktycznie zawsze się trafiał ten drugi procesor, z czego wiele osób nie było zadowolonych. Dopiero obecna seria Samsung Galaxy S23 w komplecie jest napędzana Snapdragonem. Wszystko wskazuje, że akurat to nie zmieni się również w przypadku Samsunga Galaxy S24.

Oznacza to, że flagowiec koreańskiego giganta będzie napędzany prawdopodobnie nie zaprezentowanym jeszcze Snapdragonem 8 Gen 3. Ma on obsługiwać technologię produkcji 4 nm. Będzie to procesor ośmiordzeniowy, z pojedynczym najmocniejszym rdzeniem o taktowaniu 3,2 GHz lub nawet 3,7 GHz. Oprócz tego w konfiguracji tej znajdą się zestawy trzech oraz czterech rdzeni dodatkowych. Na razie nieznane są jednak ich parametry.

Jeżeli ten procesor zostanie potwierdzony będzie to oznaczało, że Samsung Galaxy S24 będzie jednym z pierwszych urządzeń dostępnych na rynku z tą jednostką. Zapewne będzie to również jeden z najwydajniejszych dostępnych smartfonów. Nie wydaje się również, by firma wróciła do Exynosa w przypadku swoich flagowców.

Na ten moment niewiele więcej wiadomo. Do premiery zostało skoro czasu. Można spodziewać się tutaj najnowszych standardów łączności łącznie z Wi-Fi kategorii 7. Nie do końca wiadomo również, jakie konkretnie modele wejdą w skład flagowej serii gdyż Samsung często z tym eksperymentuje.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Samsung na marzec 2023

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: