Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy S23 z komunikacją satelitarną?

Galaxy S23 komunikacja satelitarna Iridium

Być może rodzina Samsung Galaxy S23 zostanie wyposażona w komunikację satelitarną. Nie jest to jednak pewna informacja, potwierdzona przez koreańskiego producenta. Plotek tych nie można jednak w żaden sposób wykluczyć.

  • czy seria Galaxy S23 dostanie komunikację satelitarną?
  • podobne rozwiązanie ma Apple
  • premiera Galaxy S23 odbędzie się w lutym 2023 r.

Samsung Galaxy S23 z komunikacją satelitarną

Według niepotwierdzonych plotek Samsung miał zainspirować się amerykańskim Applem, który wprowadził funkcję Emergency SOS działającą drogą satelitarną (Globalstar) na modelach iPhone 14 i iPhone 14 Pro. Koreańczycy mają teraz współpracować z Iridium, aby zapewnić podobną komunikację satelitarną.

Iridium składa się z 66 satelit umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej i zapewnia usługi głosowe oraz przesył danych. Co ciekawe, Samsung miałby wprowadzić to rozwiązanie nie w rodzimej Korei Południowej, gdzie cały kraj jest szczelnie pokryty zasięgiem 5G, lecz w innych rejonach, gdzie trudno o mocny sygnał. Chodzi zwłaszcza o niektóre rejony Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Rosji i Chin, gdzie infrastruktura 4G/5G nie jest odpowiednio rozwinięta.

Zgodnie z najnowszymi przeciekami, premiera serii Galaxy S23 ma odbyć się w lutym przyszłego roku. Smartfony – przynajmniej na niektórych rynkach – mają być napędzane przez najnowszego Snapdragona 8 Gen 2 z zegarem 3,20 GHz.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Samsung na listopad 2022

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów