Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Snapdragon 215 zaprezentowany

Snapdragon

Qualcomm właśnie zaprezentował nowy chipset przeznaczony dla smartfonów z niższej półki cenowej. Jest to Snapdragon 215, który posiada szereg ulepszeń w stosunku do swoich poprzedników. Jest to o tyle ważne, że zapewne już niebawem będzie to jeden z głównych procesorów używanych między innymi w telefonach za przysłowiową złotówkę u operatorów.

>>> Telefony za 1 zł <<<

Jest to chipset zbudowany na 64-bitowej architekturze i wykonany w procesie 28 nanometrowym. Zasadnicza różnica w stosunku do poprzedników jest widoczna w przypadku użytych rdzeni. Snapdragon 215 posiada cztery rdzenie Cortex-A53, które są o 50% szybsze od wcześniej używanych rdzeni A7. Natomiast 64-bitowa architektura zapewnia większą stabilność i kompatybilność z nowymi wersjami Androida. Poza tym chipset został wyposażony w układ GPU Adreno 308, który zapewnia wzrost wydajności o 28%.

Przykładowa oferta z tanim telefonem:

Snapdragon 215 będzie miał możliwość obsługi podwójnego aparatu fotograficznego o matrycach 8 Mpix lub pojedynczego aparatu o matrycy 13 Mpix. Jednostka ta będzie również obsługiwała ekrany w proporcji 19,5 na 9 o rozdzielczości 1560 na 720 pikseli i współpracowała z pamięciami RAM maksymalnie do 3 GB. Nowy procesor będzie posiadał wsparcie do szybkiego ładowania 10 W. Warto także zwrócić uwagę na ulepszone NFC i modem LTE X5 czwartej kategorii.

Qualcomm Snapdragon 215

Z powyższej specyfikacji jasno wynika, że Snapdragon 215 przeznaczony będzie dla najbardziej podstawowych urządzeń. Z jednej strony cieszy fakt rozwoju również w tym przedziale i zwiększanie możliwości technicznych, z drugiej jednak widać jakie ograniczenia techniczne występują w stosunku do wyżej lokowanych jednostek, jak np. Snapdragon 735.

Źródło: gizmochina.com, fonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów