Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Play Solo M vs T-Mobile Bez Limitu – który abonament korzystniejszy?

5

Dziś przyjrzymy się jednym za najczęściej wybieranych ofert głównych operatorów. Z jednej strony będzie to oferta Play Solo M. Po drugiej stronie postawimy z kolei pakiet Bez Limitu od T-Mobile. Który z nich okaże się korzystniejszy? Sprawdźmy.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Umowa i zasięg

W przypadku klasycznych operatorów najczęściej jesteśmy zmuszeni podpisać dwuletnie zobowiązanie. I tak tez jest w tym przypadku. Jeżeli bierzemy nową umowę, będziemy płacić miesięczny abonament przez okres 24 miesięcy. Między innymi dzięki temu mamy możliwość wyboru nowego smartfona nierzadko w niskiej cenie startowej. W tym wypadku, w zależności od wybranego urządzenia i kwoty początkowej, będziemy płacić miesięczny abonament w różnej wysokości. Na potrzeby tego zestawienia zestawiliśmy najniższe konfiguracje cenowe z telefonem.

Play korzysta z infrastruktury własnej oraz z roamingu krajowego u innych operatorów, przy czym dąży do zupełnego uniezależnienia się i między innymi dlatego z końcem 2019 roku przestanie korzystać z nadajników Plusa. Najprawdopodobniej z końcem 2020 roku zupełnie uniezależni się od pozostałych operatorów. Jeżeli chodzi o T-Mobile, tutaj sytuacja jest o tyle prosta, że ta sieć korzysta wyłącznie z własnych nadajników. W praktyce może okazać się, że w jednym rejonie lepszy ma zasięg Play, w innym zaś T-Mobile.

Uwaga - oba pakiety występują w różnych cenach - im wyższy abonament (który zawiera już opłatę za sprzęt), tym tańszy telefon. Minimalna cena pakietu z telefonem wynosi odpowiednio 60 i 70 zł.

Zwycięzca: remis.

Po podpisaniu umowy, w ramach abonamentu dostajemy:

Połączenia

Obie oferty zapewniają nielimitowane rozmowy zarówno na komórki, jak i na telefony stacjonarne. Jedynie na co trzeba uważać to połączenia premium i niektóre infolinie, które są płatne.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Także w przypadku wiadomości tekstowych nie mamy ograniczeń. Obie oferty dają nam nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wysyłanie SMS-ów i MMS-ów do wszystkich siec komórkowych. Tutaj również musimy pamiętać, że ta zasada nie dotyczy wiadomości premium. W tym wypadku wynik mógł być tylko jeden.

Zwycięzca: remis.

Internet

W przypadku pakietu internetowego zarówno Play Solo M, jak i T-Mobile Bez Limitu dają nam pełną prędkość transferu do progu 10 GB. Po przekroczeniu tego limitu dalej możemy korzystać z transmisji danych, jednak prędkość zostaje ograniczona do maksymalnie 1 Mb/s danych pobieranych. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku T-Mobile Bez Limitu. Również tutaj możemy się cieszyć pełną prędkością do limitu 10 GB, a potem zostaje ona obniżona do prędkości 1 Mb/s. I w tym punkcie nie pozostaje nic innego, jak ogłosić remis.

Zwycięzca: remis.

Roaming i połączenia międzynarodowe

W przypadku Play Solo M usługi głosowe i tekstowe również są nielimitowane w roamingu UE. Jedyny warunek, jaki jest postawiony, to większe użycie usług w kraju i częstszego przebywania w Polsce niż za granicą w skali 30 dni. W roamingu UE możemy również korzystać z transmisji danych. Mamy do wykorzystania transfer o wielkości 1 GB.

W T-Mobile Bez Limitu także otrzymamy roaming UE na krajowych zasadach (roam like at home). Co do limitu transferu danych w roamingu UE to mamy również 1 GB bez dodatkowych opłat. T-Mobile stosuje jednak ogólną Politykę Uczciwego Korzystania, z której wynika, że jeśli abonent w ciągu czterech ostatnich miesięcy częściej przebywał w roamingu UE i więcej korzystał z usług roamingowych aniżeli krajowych, to operator może naliczyć dodatkowe opłaty. Ten szczegół może być istotny dla osób planujących dłuższy wyjazd za granicę.

Zwycięzca: T-Mobile Bez Limitu.

Usługi dodatkowe

Obie sieci oferują dodatkowe usługi, z których możemy skorzystać. W przypadku Play Solo M dostajemy możliwość korzystania z usługi Play NOW, która daje dostęp do mobilnej telewizji. W przypadku tego abonamentu przez cały okres trwania umowy otrzymujemy bezpłatną usługę w wersji podstawowej. Oprócz tego dostajemy również dostęp do serwisu Tidal. Ta opcja jest darmowa w Play Solo M przez 12 miesięcy, potem wynosi 19,99 zł. Możemy skorzystać z opcji Play 360, która polega między innymi na serwisie telefonu do kwoty 800 zł, ochronie przed szkodliwymi aplikacjami i dodatkowym pakiecie aplikacji (miedzy innymi nawigacji). Za całość miesięcznie zapłacimy 20 zł. Dostępne są również różnego rodzaju dodatkowe pakiety takie jak dodatkowe paczki danych, ubezpieczenia, czy tez usługa ochrony wyświetlacza.

Jeśli chodzi o T-Mobile Bez Limitu, to mamy możliwość skorzystania z dodatkowych usług. Między innymi do wyboru mamy z korzystania z „Muzyki bez limitu”, która dla wybranych aplikacji nie pomniejsza limitu transmisji danych. To samo tyczy się wybranych aplikacji społecznościowych. Tutaj również mamy możliwość skorzystania z przeróżnych rozszerzonych opcji choćby z ubezpieczenia telefonu, czy T-Mobile Usługi Bankowe. Jednak wszystkie te opcje dodatkowe w przypadku T-Mobile są dodatkowo płatne. Dlatego z racji większej liczby darmowych usług dodatkowych przez dłuższy czas, zwycięża w tym punkcie Play.

Zwycięzca: Play Solo M.

Koszty

Konkurencyjne oferty różnią się nieco wysokością opłat. Wyjściowo - zakładając najniższą możliwą kwotę za abonament i telefon (brak osobnych rat za sprzęt) - za Play Solo M zapłacimy 60 zł miesięcznie. W T-Mobile Bez Limitu najniższa kwota abonamentu z telefonem wynosi 70 zł. W skali dwóch lat różnica w poniesionych kosztach równa się 240 zł.

Opłata aktywacyjna w przypadku Play Solo M wynosi jednorazowo 50 zł. W przypadku T-Mobile, kwota jaką musimy ponieść za przyłączenie do sieci wynosi 20 zł. Jednak w skali całego dwuletniego kontraktu taka różnica jest praktycznie nieodczuwalna dlatego w tym wypadku lepiej prezentuje się Play Solo M.

Zwycięzca: Play Solo M.

Podsumowanie

Telewizja Play

W naszym zestawieniu zwycięzcą okazał się Play Solo M, który zaoferował lepsze warunki w przypadku usług dodatkowych. Natomiast T-Mobile Bez Limitu okazał się nieco lepszy na polu usług roamingowych ze względu na bardziej przejrzyste zasady. Jeżeli jednak nie planujemy jednorazowego wyjazdu dłuższego niż miesiąc, to nie zauważymy różnicy na korzyść T-Mobile.

W zasadzie największą różnicą jest kwota miesięcznego abonamentu. Dla naszego założenia przyjęliśmy najniższe warianty obu operatorów. Jednak w takiej konfiguracji istotną kwestią będzie cena konkretnego modelu telefonu, jaki chcemy wybrać. I w wielu wypadkach to właśnie ona zadecyduje, którego operatora wybierzemy - Play czy T-Mobile.

Play Solo M vs T-Mobile Bez Limitu - 6:5.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Marcin SzermańskiFgtFilip WitkowskiEnoszczekacz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szczekacz
Gość
szczekacz

Móglvt byc remis bo niby cena podobna, niby oferta te same parametry, ale kiedy nie bierze sie pod uwage planów rozwoju sieci, sposobu obsługi klienta, rozbudowy infrastruktury, predkosci internetu, to Play z T-Mobile nie ma szans.

Eno
Gość
Eno

Niewiem jak Play, bo nie sprawdzałem, Ale t-mobile (umyślnie z małej lirery) to kłamcy. Jak mi koleś z obsługi klienta powtaża „nielimitowany internet LTE” 10 razy. Kupuje. Po czym przychodzi mail „wykorzystałeś swój limit FreeLTE” Jestem biegły w angielskim. Oszuści i kłamcy

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Tak naprawdę za roaming powinien Play dostać plusa, gdyż T-Mobile po 1 GB kosi 2x tyle co play

Fgt
Gość
Fgt

Abonament w porównaniu do karty nie jest korzystny

Marcin Szermański
Użytkownik

A z powyższych abonamentów? Play czy T-Mobile?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów