Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Niedawno pojawiły się plotki o nowym produkcie ze stajni „zabójcy flagowców”, którym być miał być składany smartfon oznaczony jako OnePlus Concept One. Dziś już wiemy, że chodziło o inne urządzenie i że nie będzie ono składane. Nie zmienia to jednak faktu, że jego wygląd jest zjawiskowy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

OnePlus Concept One został pokazany na CES 2020 i od frontu mocno przypomina OnePlusa 7T Pro, który ma zakrzywiony ekran. Tak samo prezentuje się jego specyfikacja. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi, gdyż jest to urządzenie prototypowe, które prawdopodobnie nigdy w tej formie nie wejdzie o produkcji. To, co wyróżnia smartfona, to użycie z tyłu skóry oraz szkła elektronowego. Dzięki temu możliwe jest wizualne ukrycie tylnych aparatów. Pod wpływem przepływu elektronów takie szkło staje się ciemne i nie przepuszcza światła. W ten sposób tworzy jednolitą powierzchnię i ukrywa obiektywy schowane pod szkłem. Gdy chcemy skorzystać z aparatów, pod wpływem impulsu elektrycznego znów staje się przezroczyste. Takie szkło może stawać się również półprzezroczyste. Dzięki temu może być swoistym filtrem, który pomaga w robieniu zdjęć pod światło.

OnePlus Concept One powstał przy współpracy z firmą McLaren i jak twierdzi Pete Lau – prezes OnePlusa – został zainspirowany wyścigowym modelem 720S Spider. Faktem jest, że szkło elektronowe było już wcześniej wykorzystywane właśnie w luksusowych samochodach przy produkcji szyberdachów.

Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat ewentualnej ceny czy dostępności tego modelu. Możemy się jednak spodziewać ewolucji tego projektu i być może w przyszłości zobaczymy zmodyfikowany projekt, który trafi na rynki.

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów