Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nowy Snapdragon 7 już niedługo! O jaki procesor chodzi?

Galaxy S23 ze Snapdragonem

Nowy Snapdragon 7 już niedługo zostanie zaprezentowany. Amerykański Qualcomm wyznaczył oficjalną datę premiery na 17 marca, a więc za równy tydzień. Co wiadomo o nowym procesorze lidera wśród chipsetów mobilnych?

  • 17 marca Qualcomm przedstawi nowy procesor
  • to prawdopodobnie Snapdragon 7 Gen 2
  • może być taktowany zegarem nawet do 2,92 GHz

Snapdragon 7 Gen 2 za tydzień?

Amerykanie nie zdradzają żadnych szczegółów, ale prawdopodobnie chodzi o Snapdragona 7 Gen 2. Dlaczego? Otóż rok temu na wiosnę Qualcomm wprowadził na rynek Snapdragona 7 Gen 1, stąd wprowadzenie jego następcy właśnie teraz wydaje się być bardzo prawdopodobne.

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2

Nazwa Snapdragon 7 Gen 2 nie jest jednak potwierdzona, tym bardziej, iż niektóre plotki sugerują nazwę Snapdragon 7+ Gen 1. Wydaje się ona jednak mniej prawdopodobna – Qualcomm wypuszcza swoje jednostki CPU z dopiskiem „+” zwykle mniej więcej w pół roku po premierze i stanowią one modele pośrednie między poszczególnymi generacjami. Ponieważ w tym przypadku mija rok, nazwa Snapdragon 7 Gen 2 wydaje się być znacznie bardziej na miejscu.

Nie są znane szczegóły na temat nowego procesora. Wiadomo, że będzie miał 8 rdzeni, a jeden z wycieków z Geekbench informuje o obecności jednego rdzenia Cortex-X2 taktowanego zegarem 2,92 GHz. Pozostałe rdzenie to 3x Cortex-A710 (2,50 GHz) i 4x Cortex-A510 (1,80 GHz). Informacje te nie są jednak w żaden sposób potwierdzone. Podobno procesor ma współpracować z grafiką Adreno 725 580 Hz.

Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się najpóźniej 17 marca w dniu premiery nowego Snapdragona z serii 7!

Zobacz również: Qualcomm Snapdragon – rodziny procesorów Snapdragon. 9 polecanych telefonów ze Snapdragonem w 2023 roku

Źródło: gsmarena.com, weibo.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów