Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

iPhone 15 zdradza pierwsze informacje. Co wiemy?

iPhone 15

Do premiery iPhone’a 15 i różnych jego wariantów jeszcze długa droga. Nie oznacza to, że nie mogą się pojawiać już pierwsze przecieki informacje. Wprost przeciwnie. Sezon na domysły i potwierdzone informacje można uznać za otwarty. Zapewne część z nich, pomimo odległej daty premiery, zostanie potwierdzona. Można też nastawić się raczej na tradycyjną ewolucję modelu niż rewolucje.

  • iPhone 15 z nowym procesorem
  • smartfon będzie miał jeszcze mniejsze ramki wokół ekranu
  • wiele wskazuje na pojawienie się nowego typu złącza

iPhone 15

To co jest niemal pewne w przypadku iPhone’a 15 to obecność nowej generacji procesora. Mówimy tutaj o procesorze A16 Bionic. Wydaje się, że każdy z modeli powinien go otrzymać, bez rozróżniania na warianty podstawowe i Pro. Natomiast jest jeszcze za wcześnie by tą informacje traktować jako pewnik.

Dodatkowo najnowsza generacja ma porzucić od lat krytykowane złącze Lighting na rzecz portu USB typu C. Przy czym tutaj również należy zachować dozę sceptycyzmu, gdyż ostatnio przy okazji niemal każdej nowej generacji mówiło się o tym złączu i jak do tej pory go nie ujrzeliśmy.

Można za to bardziej łaskawie podejść do informacji o rozmiarach nowych modeli iPhone’a 15. Te mają być identyczne jak w przypadku aktualnej generacji. Ma za to zwiększyć się powierzchnia ekranu, szczególnie w modelach Pro. Oznaczać to może po prostu jeszcze większe zmniejszenie ramek wokół ekranu. Ewentualnie jakieś manewry dotyczące dynamicznej wyspy na froncie.

W przypadku standardowych modeli niestety w dalszym ciągu będziemy mieli prawdopodobnie do czynienia z odświeżaniem na poziomie 60 Hz. Modele Pro otrzymają (jak obecnie) odświeżanie na poziomie 120 Hz. Aczkolwiek sytuacja jeszcze może się zmienić i dobrze by było, gdyż wydając taką kwotę za smartfona warto mieć tak podstawowy dodatek.

Wiele wskazuje na to, że najmocniejszy z nadchodzących modeli iPhone 15 czyli wariant Ultra może nas zaskoczyć obecnością aparatu peryskopowego. Nie jest to jednak pewna informacja. Niemniej jednak mógłby to być jeden z najlepszych telefonów fotograficznych obecnych na rynku.

Na ten moment to wszystkie informacje jakie pojawiają się o kolejnej generacji smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Zapewne przyjdzie nam jeszcze czytać sporo nowych doniesień na temat poszczególnych wariantów. Nie jest oczywiście jeszcze znana dokładna data premiery ani tym bardziej cena smartfonów.

Zobacz również: Top 5 telefonów iPhone na luty 2023 

Źródło: gizmochina.com

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów