Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Apple zmieni dostawcę ekranów do iPhone’a 14? W grze miliony dolarów

iPhone 14

Wygląda na to, że Apple zmieni dostawcę ekranów do iPhone’a 14. Miał nim być pierwotnie chiński BOE, ale przez zamieszanie wywołane z jego wyświetlaczami dla iPhone’a 13 może stracić kontrakt. I to nie byle jaki – Amerykanie zamówili u BOE aż 30 milionów paneli wartych miliony dolarów.

  • BOE jest jednym z dostawców ekranów dla iPhonów
  • w lutym Apple wstrzymał produkcję paneli BOE do iPhone’a 13
  • teraz BOE może stracić kontrakt na panele do iPhone’a 14

Ekran BOE dla iPhone’a 14

Chiński producent wyświetlaczy BOE (Beijing Oriental Electronics) to jeden z największych dostawców ekranów w branży. Produkuje obecnie m.in. ekrany dla iPhone’a 13. A raczej produkował, gdyż na początku roku Apple poprosił BOE o wstrzymanie produkcji.

Wszystko przez nieautoryzowaną przez Amerykanów zmianę projektu panelu OLED dokonaną przez BOE. Produkcja ekranów OLED została wstrzymana w lutym i nie pomogła nawet interwencja chińskiej delegacji w Cupertino. Co ciekawe, BOE miało już podpisany kontrakt z Apple na 30 milionów paneli dotykowych dla tegorocznych iPhonów. Wygląda jednak na to, że Chińczycy mogą stracić wielkie zamówienie, gdyż Amerykanie nie zatwierdzili produkcji ekranów OLED dla najnowszego iPhone’a 14.

Wcześniej Apple zamierzał zmniejszyć swoją zależność od LG Display i Samsung Display, ale ewentualna rezygnacja z usług BOE spowoduje, że to południowokoreańskie firmy wyprodukują ekrany dla modelu iPhone 14. Premiera całej serii iPhone’a najnowszej generacji spodziewana jest na wrzesień/październik tego roku.

Zobacz również: TOP 5 telefonów iPhone na maj 2022

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów