Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet mobilny bez umowy – oferty w 2024 roku

grafika firmy Play przedstawiająca starter Internetu mobilny bez umowy na kartę prepaid

Internet mobilny na kartę może być elastyczny nie tylko ze względu na brak niewygodnego okablowania. Część operatorów proponuje – wzorem ofert głosowych – pakiety Internetu mobilnego bez umowy, a więc na kartę. Czy jest to atrakcyjne rozwiązanie w 2024 roku?

Oferty Internetu mobilnego na kartę

Interesuje Cię tylko i wyłącznie Internet mobilny bez umowy, a więc Internet bezprzewodowy na kartę? Oto dostępne najlepsze oferty różnych sieci komórkowych!

Mobile Vikings Internet na kartę

grafika firmy Mobile Vikings przedstawiająca Internet mobilny bez umowy

Od kwietnia 2021 roku Mobile Vikings oferuje Internet na kartę, a więc Internet mobilny bez umowy! Nie dość, że nie musisz martwić się o miesięczne zobowiązania, to w dodatku otrzymasz atrakcyjną ofertę w bardzo dobrej cenie i z bardzo dużym transferem danych.

W Mobile Vikings są obecnie (stan na 06.05.2024) do wyboru są 3 pakiety miesięczne:

 • 100 GB – 40 zł,
 • 150 GB – 50 zł,
 • 250 GB – 60 zł.

To szybki Internet mobilny bez umowy – prędkość Internetu mobilnego w Mobile Vikings wynosi do 300 Mb/s (4G/4G LTE). Zasięg powinien być jak najbardziej OK zwłaszcza na terenie wybranych miast.

W przeciwieństwie do większości innych ofert Internetu na kartę (patrz niżej), Mobile Vikings oferuje gotowe pakiety i nie ma tu różnych wariantów transferu GB zależnych od wysokości doładowania konta. Do wyboru jest zarówno tradycyjna karta SIM, jak i eSIM.

Play Internet na kartę

Jednym z operatorów oferujących Internet na kartę – a więc Internet bezprzewodowy bez jakiejkolwiek umowy – jest Play.

grafika firmy Play przedstawiająca Internet mobilny bez umowy

Oferuje on obecnie (stan na 06.05.2024) 3 pakiety na kartę, w tym 1 cykliczny na cały miesiąc:

 • 20 GB – 5 zł na dobę,
 • 30 GB – 20 zł na 7 dni,
 • 200 GB – 50 zł miesięcznie.

Należy pamiętać, że Play stosuje limity prędkości danych po wyczerpaniu pewnej ilości transferu. W przypadku powyższych taryf jest to odpowiednio 20, 30 i 200 GB na pełnej prędkości. Co ciekawe, tylko jeden z nich jest miesięcznym pakietem Internetu mobilnego. Pozostałe są aktywne na 1 lub 7 dni.

Uwaga – pakiety możesz aktywować zarówno specjalnym kodem USSD, jak i w aplikacji mobilnej Play24.

Pakiety te można aktywować w aplikacji Play24 (warto!) lub za pomocą odpowiedniego kodu USSD. Oto możliwe doładowania w Internecie na kartę Play:

 • 10 zł,
 • 30 zł,
 • 50 zł,
 • 100 zł
 • inna (z zakresu 5-300 zł).

Plus Internet na kartę

Kolejnym operatorem świadczącym tego typu usługę (Internet mobilny bez umowy) jest Plus GSM. Zielony operator udostępnia (stan na 06.05.2024) kilka różnych pakietów Internetu mobilnego.

Możliwe doładowania:

Plus Internet na kartę

Plus zapewnia darmowy transfer na social media – Facebooka, Messengera oraz Vibera, ale tylko w pakietach miesięcznych (na 30 dni) i dłuższych Internetu mobilnego.

W zależności od kwoty doładowania, możesz zwiększyć liczbę gigabajtów pakietu danych. Przy okazji wydłuża się ważność konta – i to nawet na pół roku! Całkiem fajnie! Plus ma bardzo dobrą ofertę dla osób sporadycznie korzystających z sieci www.

Internet bezprzewodowy na kartę – zalety i wady

Jakie są zalety i ewentualne wady Internetu mobilnego na kartę, a więc w formie prepaid?

Zalety Internetu mobilnego na kartę

 1. Brak umowy – w ofercie na kartę możesz doładować konto kiedy chcesz, a nie wtedy, kiedy chce operator. Nie ma tu żadnego przymusu, a terminowe płatności tu nie istnieją! Nie korzystasz z Internetu mobilnego, to nie płacisz!
 2. Brak zgód marketingowych – wyrażenie zgód marketingowych zawsze Cię drażni? Bierz Internet mobilny bez umowy na kartę, a nie na abonament komórkowy! Zgody marketingowe za np. e-fakturę tu nie istnieją. Dlaczego? To proste – oferta na kartę nie jest na fakturę!
 3. Zerowa opłata aktywacyjna – zazwyczaj (albo i nawet zawsze!) brak tu opłaty aktywacyjnej, która zwykle jest doliczana jako jednorazowa dopłata do pierwszego rachunku w umowie na abonament.
 4. Spore możliwości Internetu – Internet mobilny na kartę oferuje co najmniej jakość połączenia i szybkość 4G/4G LTE, a czasami także 5G. To bardzo szybki Internet mobilny! Połączenie będzie śmigało z pełną prędkością w każdym miesiącu aż do wyczerpania miesięcznej paczki GB – gdy to się stanie, Internet wciąż będzie działał, ale z wyraźnie niższą prędkością Mb/s.

Wady Internetu mobilnego na kartę

 1. Brak ofert no limit – jeżeli zależy Ci na Internecie bezprzewodowym bez limitu danych, to niestety takiego obecnie nie znajdziesz w pakietach na kartę. Coś takiego znajdziesz w ofercie T-Mobile, ale w formie abonamentu. Nie każdemu może starczyć ograniczony pakiet danych np. do pracy zdalnej.
 2. Brak ofert z urządzeniem – zależy Ci nie tylko na Internecie, ale i na urządzeniu, np. routerze? Wybierając ofertę na kartę dostajesz tylko fizyczną kartę SIM (lub wirtualną eSIM, jak to ma miejsce choćby w Mobile Vikings). Dostęp do wybranych urządzeń jest możliwy tylko w długoterminowym abonamencie, np. na 12 czy 24 miesiące.

Internet mobilny bez umowy – podsumowanie

Wszystkie powyższe oferty charakteryzuje brak jakiejkolwiek umowy – to od naszego doładowania konta (bądź jego braku) zależy, czy i jak długo będziemy korzystać z Internetu mobilnego. Co jest ważne w poszukiwaniu najlepszej oferty na Internet mobilny bez umowy, a więc na kartę prepaid?

Operatorzy dają szerokie pole manewru. Zwolennicy pakietów miesięcznych będą mogli doładować konto raz na 30 dni, ale równie dobrze mogą zasilić kartę wyższą kwotą raz na pół roku. To świetna alternatywa dla Internetu mobilnego w formie abonamentu, który może oferować w podobnej cenie większy transfer GB, lecz nie jest tak bardzo elastyczny.

Jeżeli masz już wybrać Internet mobilny na umowę, to najlepiej bezterminową, jaką oferują m.in. Premium Mobile, nju mobile, lajt mobile, Plush czy Virgin Mobile.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Tak! Podobnie jak z ofertami głosowymi prepaid (na kartę), operatorzy komórkowi oferują także Internet mobilny na kartę, a więc bez umowy. Takich pakietów jest jednak mniej niż w formie na abonament.
Najtańsze pakiety Internetu mobilnego bez umowy, a więc na kartę, kosztują 20 złotych. W zamian otrzymasz w tej cenie 15 GB transferu danych, ale już za 40 złotych możesz liczyć na solidne 100 gigabajtów w LTE! Mowa oczywiście o pakietach miesięcznych, ale są też plany dobowe, na tydzień czy np. pół roku (180 dni).
Największą zaletą Internetu mobilnego bez umowy jest... właśnie brak umowy! Zamiast opłacać miesięczne rachunki, możesz doładować swoje konto kiedy chcesz i/lub kiedy potrzebujesz więcej Internetu. To bardzo elastyczna oferta Internetu bezprzewodowego!

star ocena
4/5 - (36 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: