Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Instant Apps największą nowością konferencji Google I/O

Google Instant App

Właśnie zakończona konferencja Google I/O 2016 przyniosła wiele ciekawych nowości ze stajni amerykańskiego giganta. Największą z nich jest Instant Apps. Na czym polega?

Konferencja Google I/O to doroczna wylęgarnia pomysłów producenta najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie. Przedstawiane są na niej największe nowości i zmiany, jakie zajdą w oprogramowaniu Android oraz usługach Google. Tegorocznym hitem okazała się zapowiedź wdrożenia Instant App, czyli rozwiązania ograniczającego instalowanie kolejnych aplikacji na urządzeniach pod kontrolą Androida. Na czym będzie polegał fenomen Instant App? Mówiąc w skrócie – na prostocie. Główną ideą pomysłu Google jest umożliwienie uruchamiania oprogramowania w trybie przeglądarkowym. Wyobraźcie sobie Facebooka otwieranego na klasycznym komputerze. Nie wymaga on żadnego zewnętrznego programu, a całość usługi świadczona jest w oknie przeglądarki. Na podobnej zasadzie będzie działać Instant App, który ograniczy instalowanie – często niepotrzebnych – aplikacji. Rozwiązanie Google pobierze zaledwie część kodu niezbędnego do funkcjonowania, natomiast cała reszta będzie mieć miejsce w tzw. chmurze, czyli po stronie serwera.

Po raz kolejny amerykański gigant pokazał pazur i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Koniec z instalowaniem nikomu niepotrzebnych programów typu oferty rabatowe czy apki bankowości. Gratulujemy pomysłu!

 

 

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.7/5 - (3 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów